DxOMark :‌ هواوی میت 10 پرو بهترین دوربین عکاسی دنیا

0
3866
DxOMark :‌ هواوی میت 10 پرو بهترین دوربین عکاسی دنیا

سایت DxOMark که به نوعی مرجع بررسی کیفیت دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری به حساب می‌آید امروز نتایج مرتبط با گوشی جدیدا معرفی شده هواوی میت 10 پرو را منتشر کرد. طبق اطلاعات این سایت، Mate 10 Pro که چندی پیش همراه با میت 10 و میت 10 پورشه دیزاین به صورت رسمی معرفی شد به امتیاز کلی 97 در لیست DxOMark دست پیدا کرد که تنها یک پله پایین‌تر از برترین دیوایس فعلی در لیست این شرکت یعنی Google Pixel 2 قرار می‌گیرد. هواوی میت 10 پرو البته در زمینه عکاسی از همه رقبای خود جلوتر بوده و با بدست آوردن امتیاز 100 جایی برای پرسش در زمینه کیفیت این دوربین باقی نمی‌گذارد. لازم به ذکر است که پیکسل 2 در زمینه عکاسی به امتیاز 99 دست یافته بود و آیفون 8 پلاس و سامسونگ نوت8 نیز به ترتیب در زمینه عکاسی به امتیازهای 96 و 100 رسیده بودند و بدین‌ترتیب می‌توان دوربین عکاسی هواوی میت 10 پرو را هم‌سطح نوت8 سامسونگ قلمداد کرد. در بخش فیلم‌برداری این دوربین به امتیاز 91 رسیده است که تنها پایین‌تر از پیکسل 2 با امتیاز 96 قرار گرفته و از هر دو مدل آیفون 8 پلاس با امتیاز 89 و گلکسی نوت8 با امتیاز 84 شرایط بهتری را دارد.

DxOMark :‌ هواوی میت 10 پرو بهترین دوربین عکاسی دنیا

مواردی که منجر به امتیاز بسیار بالای میت 10 پرو در تست عکاسی شده‌اند را به ترتیب می‌توان به اتوفوکوس سریع و دقیق، کنتراست و نورگیری مناسب و بازتولید رنگ‌ها بر می‌گردد و از سطح جزئیات بالا و حفظ نویز در حد قابل قبول در این دوربی نیز تقدیر شده است. جزئیات تصویر با 2 برابر زوم اپتیکال نیز تغییر منفی بزرگی را شاهد نیستند که این نیز یکی دیگر از نکات مثبت این دوربین به حساب می‌آید. DxOMark همچنین از گشودگی دیافراگم f/1.6 این دوربین نیز تقدیر کرده و حالت پرتره آن را نیز اندکی بالاتر از آیفون 8 پلاس قرار داده است.

DxOMark :‌ هواوی میت 10 پرو بهترین دوربین عکاسی دنیا

در زمینه ویدئو نیز اتوفکوس بالاترین امتیاز را به خود اختصاص داده است و در زمینه بازتولید رنگ و گرفتن لرزه‌ها، حتی از پیکسل 2 نیز موفق‌تر عمل کرده است. نکات منفی بخض فیلم‌برداری این دوربین به گفته DxOMark شامل اندکی توانایی پایین‌تر دوربین در به تصویر کشیدن بافت‌ها (texture) در شرایط نوری مختلف، اندکی طیف دینامیکی پایین‌تر در سوژه‌های با کنتراست بالا و ایجاد رنگ مشهود نارنجی در سوزه‌های با منبع نور تنگستن می‌شود. اطلاعات جامع و کامل درمورد نتایج هواوی میت 10 پرو در تست DxOMark را می‌توانید با زدن روی لینک منبع به دست بیاورید.

منبع

ارسال یک پاسخ