مسنجر فیس‌بوک بالاخره امن شد

0
1714
افزوده شدن گزینه انکریپشن end-to-end به مسنجر فیسبوک

پس از مدت‌ها انتظار برای برقراری اتصال امن با انکریپشن در هر دو سمت فرستنده و گیرنده پیام، فیس‌بوک امروز اعلام کرد که این قابلیت مسنجر فیس‌بوک به اپلیکیشن‌های iOS‌ و اندروید افزوده شده است. اهمیت این مسنجر فیسبوک را علاوه بر محبوبیت آن باید در ارائه آن برای پلتفرم‌های مختلف و زیبایی‌های ظاهری جست‌وجو کرد. مسنجر فیسبوک به جز این موارد اینک محلی امنی برای تبادل اطلاعات نیز محسوب می‌شود.

مدت زمان نسبتا زیاد طول کشید تا فیس‌بوک قابلیت کد گذاری دو طرفه یا end-to-end encryption را برای مسنجر فیسبوک عملیاتی کند. البته این پروسه هنوز به صورت عمومی در اختیار همگان قرار نگرفته و در فاز اول تنها برخی از کاربران به صورت تستی و اصطلاحا trial از آن بهره‌مند شده‌اند. این فاز از امروز آغاز می‌شود و به تدریج در سرتاسر دنیا در دسترس تمامی کاربران قرار می‌گیرد.

افزوده شدن گزینه انکریپشن end-to-end به مسنجر فیس‌بوک

ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که در حال حاضر کد گذاری پیام‌ها تنها در اپلیکیشن‌های مسنجر فیسبوک در اندروید و iOS در دسترس قرار دارد و در نسخه دسک‌تاپی و tab چت در خود سایت ارائه نشده است. این قابلیت تنها روی یک گوشی موبایل فعال می‌شود که در آن یک کد یکتا برای کاربر ارسال می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ