سامسونگ و معرفی اولین کارت‌حافظه UFS دنیا

0
2458
معرفی اولین کارت حافظه ufs دنیا توسط سامسونگ

زمانی که سال گذشته در پرچمداران سری S6 سامسونگ، این برند اسلات حافظه را همانند اپل به کناری گذاشت کمتر گسی فکر می‌کرد که سامسونگ نه‌تنها بار دیگر در پرچمداران جدید خود به سراغ این فناوری برود بلکه در زمینه تولید کارت‌های حافظه پر سرعت نیز سرمایه‌گذاری کند. سامسونگ امروز جدیدترین محصول خود در این کلاس یعنی کارت‌های حافظه UFS را رونمایی کرد.

کارت‌های حافظه سامسونگ براساس استاندارد JEDEC Universal Flash Storage (UFS) 1.0 طراحی شده‌اند و می‌توان آنها را اولین نمونه در نوع خود تلقی کرد. این کارت‌ها که در چهار ظرفیت 32/64/128/256 گیگابایتی عرضه می‌شوند طبق استاندارد UFS از سرعت خواندن و نوشتن بسیار بالایی بهره می‌برند که طبق ادعای سامسونگ این سرعت در خواندن به رقم 530MB/s و در نوشتن به 170MB/s می‌رسد که بسیار از همتایان پر سرعت خود در کلاس SD های UHS-II بالاتر است.

معرفی اولین کارت حافظه ufs دنیا توسط سامسونگ

شکل ظاهری کارت‌ها در نگاه اول مشابه microSDهای معمول به نظر می‌رسد اما با اندکی دقت در طراحی کارت، شکل متفاوتی در باله‌های جانبی دیده می‌شود و از آن مهم‌تر کانکتورهای بخش پشتی به کل از آنچه در کارت‌های حافظه SD و microSD‌ تا به امروز دیده‌ایم متفاوت است. بدین‌ترتیب نگفته پیداست که کارت‌های UFS جدید سامسونگ با اسلات‌های microSD‌ معمول هماهنگی نداشته و نمی‌توان از آنها در گوشی‌های فعلی بهره برد.

معرفی اولین کارت حافظه ufs دنیا توسط سامسونگ

در حال حاضر هیچ دیوایس موبایلی و غیر موبایلی از این استاندارد برای کارت حافظه پشتیبانی نمی‌کند اما به احتمال فراوان در آینده نزدیک برندها و شرکت‌های مختلف و البته خود سامسونگ از این فناوری در گوشی‌های هوشمند نسل‌های بعدی خود بهره می‌برند.

منبع

ارسال یک پاسخ