5 مرورگر امن اندروید با پاک‌ کردن خودکار اطلاعات

0
6602
5 مرورگر امن اندروید با پاک‌ کردن خودکار اطلاعات

فضای اینترنت تقریبا هیچگاه امن نیست و نه‌تنها خطر به سرقت رفتن اطلاعات مهم کاربران از طریق سرویس‌دهنده‌ها و اتصالات نا امن تغییر دهنده IP همواره وجود دارد بلکه بسیاری از سایت‌های ناشناس نیز چندان امن نیستند. ناشناس بودن و ثبت نشدن اطلاعات مرور کاربران از همین رو بسیار اهمیت دارد. برای ناشناس بودن مرورگرهای فراوانی وجود دارد که در ادامه با مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شویم.

مرورگرهایی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم از امکانات حفاظتی بالایی برخوردارند و برخی نیز به صورت خودکار در حالت Incognito یا ناشناس اجرا شده و پس از پایان کار نیز اطلاعات کاربران را پاک می‌کنند بدین‌منظور لیست بلندبالایی از مرورگرها وجود دارد که 5 عنوانی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم از بهترین‌های این دسته به حساب می‌آیند.

1- Krypton Web Browser : مرورگر وب Krypton از جمله برترین وب براوزرهای موبایلی است که به صورت پیش‌فرض با Tor باندل شده است. این مرورگر تمامی درگاه‌ها را با HTTPS می‌گشاید و به همین علت امنیت آن در سطح بالایی قرار می‌گیرد این مرورگر هیچ اطلاعاتی از خود کاربر و سابقه سایت‌های بازدید شده نگه‌داری نمی‌کند و هر tab آن کاملا به‌صورت مجزا و جداگانه پروسس و پردازش می‌شود. ظاهر مناسب، اپن سورس بودن و ساخته شدن توسط افراد نگران در زمینه امنیت، این مرورگر را به نمونه‌ای خاص بدل کرده است. این مرورگر به‌صورت رایگان از Google Play به این آدرس در دسترس قرار دارد.

5 مرورگر امن اندروید با پاک‌ کردن خودکار اطلاعات

2- CM Browser : امتیت و سرعت بالا دو ویژگی مهم این مرورگر به حساب می‌آید. مکانیزم پیش‌فرضی در این مرورگر برای افزایش سرعت مرور وب در نظر گرفته شده و از کاربر در برابر سایت‌های fake و کلاه‌بردار مراقبت می‌شود. CM همچنین فایل‌های دانلود شده APK را نیز اسکن می‌‌کند و از بدون اشکال بودن آن‌ها اطمینان حاصل می‌نماید. این مرورگر نیز به صورت رایگان در Google Play به این آدرس در دسترس قرار دارد.

5 مرورگر امن اندروید با پاک‌ کردن خودکار اطلاعات

3- Ghost Browser : این مروزگر در دسته مرورگرهای Incognito قرار دارد جایی‌که پس از هر خروج از نرم‌افزار کلیه اطلاعات و سایت‌های مراجعه شده در آن پاک می‌شود. این اطلاعات شامل تمامی کوکی‌ها، فرم‌ها، فایل‌های دانلود شده و پسوردهای وارد شده نیز می‌شود. مرور سریع صفحات وب، طاهر زیبا، دانلود منیجر جداگانه، استفاده حداقلی از حافظه جانبی و مصرف پایین انرژی از دیگر نکات جالب توجه این مرورگر به حساب می‌آیند. این مرورگر نیز به صورت رایگان در Google Play به این آدرس در دسترس قرار دارد

5 مرورگر امن اندروید با پاک‌ کردن خودکار اطلاعات

4- Javelin : این مروزگر نیز در دسته مرورگرهای Incognito قرار می‌گیرد در این مرورگر علاوه بر ظاهر زیبا، یک اد لاکر قوی نیز وجود دارد. سیستم پروکسی و حالت Incognito نیز همانطور که گفته شده در Javelin حضور دارند. این مرورگر نیز به صورت رایگان در Google Play به این آدرس در دسترس قرار دارد.

5 مرورگر امن اندروید با پاک‌ کردن خودکار اطلاعات

5- Dolphin Zero : در دولفین زیرو مرور وب با حداکثر میزان امنیت در اولویت قرار گرفته است. این مرورگر نیز به‌صورت خودکار پس از اتمام کار کلیه اطلاعات کاربران شامل فایل‌های کش شده، پسوردها و کوکی‌های ذخیره شده روی مرورگر را پاک می‌کند. در این مرورگر دو گزینه Incognito و Do Not Track به صورت پیش‌فرض فعال هستند و بنابراین هیچ اطلاعاتی از کاربران ذخیره نمی‌شود. این مرورگر نیز به صورت رایگان در Google Play به این آدرس در دسترس قرار دارد.

5 مرورگر امن اندروید با پاک‌ کردن خودکار اطلاعات

توجه: این مقاله به صورت اختصاصی برای ‏Writeage.com‏ نوشته یا ترجمه شده درج تمام یا قسمتی از ‏این ‏مطلب، ‏تنها با ذکر نام سایت و آدرس دقیق این صفحه مجاز است.

ارسال یک پاسخ