گلدکیدز نسل طلایی ایران رونمایی شد

0
1602
پروژه گلذکیدز

کانون نخبگان طلایی ایران یا گلد کیدز پروژه‌ای است که با هدف شناسایی و پروزش استعدادهای درخشان کودکان ایرانی با مشارکت موسسه مهر آفرین، شرکت گلدایران و ال‌جی کلید خورده است. در این پروژه استعدادهای کودکان در زمینه‌های مختلف شناسایی شده و از آن‌ها در جهت رشد این استعدادها، حمایت می‌شود. پروژه گلدکیدز روز گذشته در محل پردیس سینمایی ملت رونمایی شد.

در این کانون تا امروز 600 کودک تهرانی مورد آزمون‌های تخصصی هوش، استعدادیابی و سنجش قرار گرفته‌اند و از آن‌ها 50 کودک برتر، دست‌چین شده و وارد فرایند آموزشی چهار ساله‌ای شده‌اند که قرار است با پرورش استعدادهای خلاق این کودکان، از آنان نخبگانی کارآمد و موفق بسازد. اکنون نیز تعداد زیادی از کودکان از شهرهای مختلف ایران مرحله اول آزمون‌های استعداد یابی را گذرانده‌اند و به زودی مرحله دوم آزمون با حضور کارشناسان زبده برگزار خواهد شد تا امسال نیز تعداد دیگری از کودکان برتر به عضویت پروژه گلدکیدز درآیند. کودکانی که وارد کانون تخبگان طلایی ایران-گلدکیدز- می‌شوند پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و کارگاهی متنوعی در زمینه علوم پایه، مشاغل مختلف و نیز انتخاب یک رشته هنری و ورزشی منطبق بر علائق و استعدادشان به‌صورت حرفه‌ای پس از یک سال و نیم به میزانی از مهارت و شناخت خواهند رسید که قادرند بهترین راه برای پیشرفت و موفقیت تخصیلی و شغلی را انتخاب کنند و از آن به بعد زیر نظر اساتید راهنما به صورت تحصیلی این مسیر را ادامه دهند.

پروژه گلدکیدز

پروژه گلدکیدز

در نهایت این کودکان پس از 4 سال، در رشته مورد علاقه‌شان متخصص خواهند شد؛ علاوه بر این و به موازات آموزش مهارت‌های تخصیلی و شغلی، اقدامات روان‌شناسی و مددکاری لازم برای اصلاح و بهبود مشکلات خانوادگی یا ضعف‌های شخصیتی این کودکان از قبیل کمبود اعتماد به نفس، اشکال در تمرکز یا فقدان مهارت‌های اجتماعی انجام خواهد گرفت. این پروزه ملی به گفته کارشناسان، اقدامی بی‌نظیر و منحصر به فرد در زمینه استعدادیابی کودکان ایرانی است.

پروژه گلدکیدز

در مراسم روز گذشته فعالان اصلی این پروژه شامل آقای حسین تنهایی قائم مقام مدیرعامل شرکت گلدایران و عضو شورای راهبری کانون نخبگان طلایی ایران، سرکار خانم فاطمه دانشور مدیرعامل موسسه مهرآفرین و عضو شورای راهبری کانون نخبگان طلایی ایران، کریس جانگ مدیر عامل ال‌جی و قائم‌مقام سفیر کره‌جنوبی در ایران به ایراد سخنانی در مورد این پروژه پرداختند و در پایان نیز از برخی کودکان برگزیده در این پروژه تقدیر به عمل آمد.

پروژه گلدکیدز

پروژه گلدکیدز

پروژه گلدکیدز

پروژه گلدکیدز

ارسال یک پاسخ