Google Maps را از این پس محدود به وای‌فای کنید

0
1850
امکان محدود کردن گوگل مپس به شبکه وای فای

نرم‌افزار نقشه و مسیریابی Google Maps یکی از بهترین و در دسترس‌ترین اپلیکیشن‌های جهت یابی به حساب می‌آید که تنها برگ برنده رقبا در مقابل آن در سال‌های گذشته به نیاز دائمی آن به اینترنت برای مسیریابی تعلق داشت با آفلاین شدن مسیریابی نقطه به نقطه گوگل مپس در سال گذشته این نقص برطرف شد و حالا می‌توان اینترنت مورد نیاز این اپلیکیشن را تنها از طریق وای‌فای تامین کرد.

در تغییر مهمی که از امروز در اپلیکیشن اندرویدی Google Maps رخ داده است کاربران می‌توانند به کل این برنامه را از دسترسی به اینترنت موبایلی به دلیل مصرف دیتای نسبتا زیاد آن منع کنند. در تنظیمات جدید Google Maps گزینه تازه‌ای به نام Wi-Fi Only در نظر گرفته شده که با فعال کردن آن برنامه Maps تنها در محدوده‌ای که پیش از این به صورت آفلاین ذخیره شده است فعالیت کرده و تا زمانی که گوشی به شبکه وای‌فای متصل نشود هیچ دیتایی را مصرف نمی‌کند.

امکان محدود کردن گوگل مپس به شبکه وای فای

این تنها تغییر صورت پذیرفته در Maps جدید نیست و یک تغییر دیگر یعنی آگاه ساختن کاربران از تاخیر در حرکت وسائل حمل و نقل عمومی جذابیت تازه‌ای را برای کاربرانی که هر روزه از این وسائل استفاده می‌کنند. ایجاد کرد است. البته نگفته پیداست که امکان استفاده از این قابلیت حداقل تا به امروز در داخل کشور وجود ندارد.

امکان محدود کردن گوگل مپس به شبکه وای فای

منبع

ارسال یک پاسخ