با اینباکس، ایمیل ارسال شده را باز پس بگیرید

0
1619
قابلیت های جدید سرویس اینباکس گوگل

چندی پیش اعلام خبر امکان کنسل کردن ارسال ایمیل تا 10 ثانیه پس از فرستاندن دکمه Send کاربران جیمیل را هیجان‌زده کرد. این سرویس اینک با شیوه‌ای جدیدتر در اپلیکیشن Inbox گوگل ظاهر شده و در طی آن‌ به جای 10 ثانیه پس از ارسال می‌توان در هر زمان ایمیل Send شده را باز پس گرفته یا اصطلاحا Unsend کرد. برای این کار البته ایمیل نباید توسط مخاطب خوانده شده باشد.

در مورد شیوه اجرای این قابلیت جدید هنوز اطلاعاتی در دسترس قرار ندارد اما این امکان برای بسیاری از کاربران به‌خصوص کاربران رده اداری بسیار با اهمیت خواهد بود. بدین‌ترتیب حتی می‌توان از خوانده شدن یا نشدن یک ایمیل نیز به‌صورت غیر مستقیم اطلاع حاصل کرد. دیگر ویژگی‌های جدید بیان شده برای Inbox شامل هماهنگی و انطباق با تمامی مرورگرها (Cross-Browser) و تلفیق با Google Drive است. ورژن تازه‌ای از این اپلیکیشن برای تبلت‌ها نیز در راه خواهد بود.

قابلیت های جدید سرویس اینباکس گوگل

Inbox در حال حاضر البته هنوز به‌صورت دعوت‌نامه‌ای قابل دانلود و استفاده است و گوگل ظاهرا تا رفع تمامی نواقص مشهود این برنامه قصد همگانی کردن آن را ندارد. از جمله بزرگ‌ترین ویژگی‌های سرویس اینباکس باید به مرتب کردن تمامی ایمیل‌ها براساس موضوع و امکان به تاخیر انداختن یا اصطلاحا Snooze کردن ایمیل‌های دلخواه اشاره کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ