با پشت گوشی خود کتاب بخوانید : YotaPhone 2

0
1603
گوشی yotaphone 2 با دو صفحه نمایش

دنیای فراوانی هر زمان که احساس کنیم نوآوری‌ها در آن به پایان رسیده بار دیگر ما را شگفت‌زده خواهد کرد. گوشی‌های موبایل این روزها تقریبا همه یک شکل شده‌‌اند و کارایی یکسانی را نیز در یک کلاس قیمتی ارائه می‌دهند اما به تازگی گوشی جدیدی به نام YotaPhone 2 عرضه شده که در بخش پشتی به یک نمایشگر تک رنگ eInk مجهز شده است.

YotaPhone 2 ساخت یک کمپانی نچندان شناخته شده روسی است که مدتی پیش نسخه اولیه این گوشی را ارائه کرد اما بدلیل مشکلات مشخص آن مدل چندان محبوبیت نیافت. YotaPhone 2 اما با رفع نواقص مدلی قبلی آمده است تا متفاوت از گذشته باشد. طراحی جدید و استفاده از صفحه‌نمایش‌های بهبود یافته در جلو و پشت دستگاه اولین نکات مهم تغییر یافته در این مدل محسوب می‌شوند  ایده استفاده از دو صفحه‌نمایش با فناوری‌های متفاوت در این گوشی اینگونه شکل گرفته که از صفحه‌نمایش LCD معمول در بخش جلویی برای امور عادی نظیر برقراری تماس، مرور وب، تماشای عکس و ویدئو و مواردی از این دست استفاده شود و صفحه‌‌نمایش تک رنگ eInk در بخش پشتی برای مطالعه کتاب و استفاده طولانی مدت بکار گرفته می‌شود بدین‌ترتیب ضمن خسته نشدن چشم کاربران، در مصرف انرژی و باتری نیز صرفه‌جویی می‌شود. صفحه‌‌نمایش eInk دستگاه دارای وضوح 960×540‌ پیکسل است که نسبت به وضوح VGA‌ مدل قبلی بهبود مشخصی در آن به چشم می‌‌خورد. این صفحه‌نمایش کاملا حساس به تماس بوده و می‌توان مثل یک صفحه‌نمایش عادی (البته با پاسخگویی طولانی مدت‌تر) از آن استفاده کرد.

گوشی yotaphone 2 با دو صفحه نمایش

گوشی yotaphone 2 با دو صفحه نمایش

از دیگر مشخصات این گوشی باید به صفحه‌نمایش اصلی 5 اینچ فول اچ‌دی، چهار پردازنده از خانواده Snapdragon 800، رم 2 گیگابایتی، باتری 2500mAh و اندروید 4.4 کیکت‌کت اشاره کرد. قیمت این مدل حوالی 860 دلار است که با این رقم در سطح بزرگانی چون S5، Z3 و iPhone 6 قرار می‌گیرد.

منبع

ارسال یک پاسخ