Stellar II کمپکت اشرافی از Hasselblad

0
1959
دوربین کامپکت هاسلبلاد stellar ii

کمپانی هاسل‌بلاد را تقریبا همیشه با دوربین‌های بسیار پیشرفته کلاس مدیوم فرمت می‌شناسیم این برند اشرافی که با قیمت‌هایی افسانه‌ای کاملا از دسترس عکاسان حتی حرفه‌ای نیز معمولا دور باقی می‌ماند به تازگی مدل تازه‌ای را در کلاس کمپکت ارائه کرده که از همان ابتدا و با ظاهر دستگاه می‌توان به کیفیت و البته قیمت آن پی برد. Stellar II نام این مدل است.

Stellar II مشابه دیگر تولیدات اخیر این برند در این کلاس، دوربینی تغییر شکل یافته از نمونه‌های پیش از این ارائه شده توسط سایر برندها است که در این مورد خاص دوربین انتخاب شده Cyber-shot RX100 II از سونی بوده است. این مدل البته به ظاهر آخرین مدلی هاسل‌بلاد از روی نمونه‌های سونی است چرا که چندی پیش بخش دیزاین این شرکت در ایتالیا بسته شد. گریپ و دسته نگه‌دارنده دستگاه همانطور که از تصاویر مشخص است در چهار رنگ تهیه شده که هریک از نوعی چوب خاص ساخته شده‌‌اند. این چوب‌ها شامل زیتون، گردو، padouk و فیبر کربن می‌شوند.

دوربین کامپکت هاسلبلاد stellar ii دوربین کامپکت هاسلبلاد stellar ii دوربین کامپکت هاسلبلاد stellar ii دوربین کامپکت هاسلبلاد stellar ii

در مشخصات کلی RX100 II تغییری در Stellar II ایجاد نشده و  همچنان از یک سنسور 1 اینچی 20 مگاپیکسلی، لنز 100-28 میلیمتری و صفحه‌نمایش 3 اینچی 1.230 میلیون نقطه‌ای در این مدل استفاده شده است.

قیمت Stellar II نزدیک به 1750 یورو تعیین شده که مقایسه آن با RX100 II اصلی با قیمت حوالی 650 دلار اختلاف بسیار زیادی را نشان می‌دهد.

منبع

ارسال یک پاسخ