e-paper در بند و صفحه‌نمایش اسمارت‌واچ جدید سونی

0
1468
ساعت هوشمند جدید سونی

ساعت‌های هوشمند این روزها یکی از محبوب‌ترین و در عین حال پر سود‌ترین جنبه‌های فناوری در بین کاربران و تولید‌کنندگان گجت به حساب می‌آید. در این میان نکته مشترک اغلب ساعت‌های هوشمند، استفاده از صفحه‌‌نمایش‌های رنگی از نوع TFT یا OLED در ساخت آن‌ها است اما سونی به فکر ساخت ساعت جدیدی در این کلاس با فناوری کاغذ الکترونیکی یا e-paper افتاده است.

صفحه‌‌نمایش‌های مبتنی بر e-paper ممکن است در نگاه اول از لحاظ نمایش رنگ، سرعت پاسخگویی و مواردی از این دست در مقایسه با مدل‌های معمول از جذابیت کمتری برخوردار باشند اما در مصرف انرژی ماجرا کاملا معکوس خواهد بود و نمونه‌های مبتنی بر این فناوری می‌توانند روزها و شاید هفته‌ها با یک بار شارژ باتری به فعالیت ادامه دهند.

ساعت هوشمند جدید سونی

استفاده از این فناوری البته برای اولین بار نیست که در کلاس اسمارت‌واچ‌ها و اصولا wearableها اتفاق می‌افتد اما اخبار جدید حاکی از حضور سونی در این کلاس با یک تفاوت بزرگ نسبت به سایرین است. ساعت احتمالی سونی در این رده نه‌تنها در صفحه‌نمایش بلکه در بند ساعت نیز از پنل e-paper بهره می‌برد. حضور این فناوری در بند ساعت امکان تغییر ظاهر و کاستومایز کردن ظاهر دستگاه را برای کاربران به همراه دارد البته هنوز در مورد استفاده از نوع رنگی یا تک رنگ این نوع از پنل‌ها در این ساعت احتمالی سخنی به میان نیامده است.

ساعت هوشمند جدید سونی

معرفی احتمالی این نوع ساعت با توجه به شرایط نچندان مساعد سونی از لحاظ فروش و بازاریابی محصولاتی چون گوشی موبایل و تلویزیون می‌توان به ترمیم جایگاه این برند به عنوان ارائه‌دهنده ایده و بازیابی بازار کمک فراوانی کند.

منبع

ارسال یک پاسخ