Hongmeng OS سیستم‌عامل موبایل نیست!

0
1007
Hongmeng OS سیستم‌عامل موبایل نیست!

پس از اعلام تجریم هواوی توسط وزارت بازرگانی آمریکا و جدی‌تر شدن آن با تحریم هواوی توسط ARM، این شرکت به سراغ راه‌حل‌های جایگزین خود در زمینه‌های مختلف رفت که اولین مورد آن سیستم‌عامل داخلی این شرکت با نام Hongmeng OS برای جایگزینی با اندروید بود. صحبت در مورد این سیستم‌عامل تا جایی بالا گرفت که چند روز پیش، مدیرعامل و بنیان‌گذار هواوی، Ren Zhengfei آن را سریع‌تر از اندروید و حتی macOS‌ اپل قلمداد کرد. امروز اما ماجرا به گونه دیگری برای Hongmeng OS پیش رفته و طبق اعلام هواوی، این پلتفرم اصلا ارتباطی با گوشی‌های هوشمند ندارد!

در همین رابطه Catherine Chen عضو هیئت مدیره و از روسای شرکت هواوی به این موضوع اشاره کرده است که سیستم‌عامل هونگ‌مِنگ از ابتدا به‌عنوان جایگزین اندروید مطرح نبوده و کاربری‌های تجاری و اینترنت اشیاء را هدف قرار داده است.

Hongmeng OS سیستم‌عامل موبایل نیست!

خانم چن، که این اطلاعات را در یک میزگرد خبری در شهر بروکسل بلژیک عنوان کرد، افزود که هونگ‌مِنگ OS از مدت‌ها پیش از بالا گرفتن دعوای فعلی بر سر جایگزینی اندروید، در حال توسعه بوده و در طراحی آن کاربری‌های صنعنی مد نظر بوده است.

Hongmeng OS در زمینه تعداد کدهای نوشته شده در جایگاه بسیار پایین‌تری نسبت به پلتفرم‌های موبایل قرار داشته که از لحاظ مقایسه می‌توان آن را واجد چند صد هزار خط کد در مقایسه با چندین میلیون کد لازم برای یک سیستم‌عامل موبایلی دانست. این سیستم‌عامل به دلیل نوع کارکرد در نظر گرفته شده برای آن از زمان تأخیر بسیار ناچیزی برخوردار است که آن را باری کاربری‌های صنعتی، به پلتفرمی ایده‌آل بدل می‌کند.

با اینکه این مقام ارشد هواوی قصد این شرکت برای جایگزینی Hongmeng OS با اندروید را کاملا زیر سوال برده اما در نخستین روزهای بحران اقتصادی مابین آمریکا و چین از این پلتفرم به جد به عنوان پلن B هواوی جهت کنار گذاشتن اندروید سخن گفته می‌شود اما با تحولات اخیر و آتش‌بس تجاری آمریکا و چین ظاهرا این برنامه برای مدت نامعلومی به کنار گذاشته شده است.

منبع

ارسال یک پاسخ