سینک اتوماتیک کنتاکت‌های جیمیل و آت‌لوک

0
3772
سینک کنتاکت مابین جیمیل و آت لوک

دفترچه تماس یا لیست کنتاکت یکی از استفاده‌های معمول از حساب‌های کاربری همچون جیمیل یا آت‌لوک است جائیکه با Sync کردن کنتاکت‌های موبایل می‌توان در هر لحظه به اطلاعات فرد مورد نظر دسترسی داشت اما کنتاکت‌های جیمیل و آت‌لوک به‌صورت خودکار با یکدیگر سینک نمی‌شوند و با تغییر یکی دیگر دست نخورده می‌‌ماند در ادامه با روشی برای انجام خودکار این عمل آشنا می‌شویم.

بدون شک روش‌های متعددی برای انجام این عمل وجود دارد اما روشی که در این نوبت به شما معرفی می‌‌کنیم از جمله روش‌های رایگان و اصطلاحا Open Source به حساب می‌آید. برنامه‌ای که در این نوبت به شما معرفی می‌کنیم GO Contact Sync Mod نام دارد و برای دانلود آن از لینک احتیاج به تغییر IP وجود دارد. برای نصب و استفاده از این نرم‌افزار احتیاج به حداقل نسخه 3.5 نرم‌افزار Microsoft .NET Framework وجود دارد.

در اولین مرحله پس از نصب و اجرای Go Contact باید مشخصات یوزرنیم و پسورد اکانت جیمیل را وارد برنامه کنید در صورتی که از سیستم تعیین هویت دو مرحله‌ای در حساب جیمیل خود استفاده می‌کنید در این قسمت باید پسورد اپلیکشن مخصوص را پس از دریافت از جیمیل در باکس پسورد وارد کنید.

سینک کنتاکت مابین جیمیل و آت لوک

در صورتی که از بیش از یک اکانت جیمیل استفاده کرده و نیاز به سینک کردن تمامی آن‌‌ها با این برنامه دارید نخست باید از طریق منوی کشویی sync options گزینه add new profile را انتخاب کرده و سپس Add را بفشارید در این حالت می‌توان به سادگی، دیگر اکانت را نیز به مجموعه افزود.

سینک کنتاکت مابین جیمیل و آت لوک

در قسمت sync options همچنین می‌توان بیش از یک :.7-کانت آت‌لوک را برای سینک شدن برگزید در همین بخش همچنین تنظیمات دیگری دیده می‌شود که تنها می‌توان یکی از آن‌ها را تیک دار کرد برنامه به‌صورت پیش‌فرض گزینه Merge یا ترکیب کردن کنتاکت‌‌ها مابین دو حساب را فعال کرده است اما می‌توان به دلخواه گزینه‌های دیگری چون Outlook wins یا Google wins را نیز برگزید. مسیر انتقال کنتاکت‌ها از جیمیل به آت‌لوک یا بالعکس نیز در همین قسمت تعیین می‌شود.

سینک کنتاکت مابین جیمیل و آت لوک

با تیک دار کردن گزینه report sync result in system tray نیز می‌توان گزارشی از عملیات در system tray مشاهده کرد.

سینک کنتاکت مابین جیمیل و آت لوک

شیوه اشاره شده البته تنها برای جیمیل کاربرد دارد و در صورت استفاده از دیگر سرویس‌های ایمیلی چون یاهو باید از روش‌های دستی یا خودکار دیگری استفاده کرد.

 

ارسال یک پاسخ