چگونه Silent mode را در اندروید لولی‌پاپ فعال کنیم

0
12147
فعال کردن سایلنت مود در اندروید 5

گزینه سایلنت یا سکوت یکی از پرکاربردترین تنظیمات در گوشی‌ موبایل به‌خصوص برای کاربران بیزینسی به حساب می‌آید. با فعال کردن این گزینه ضمن قطع صدای زنگ و ویبره همچنان می‌توان به گزینه‌های حیاتی چون آلارم دسترسی داشت. این گزینه البته همچنان در لولی‌پاپ یا اندروید 5 نیز حضور دارد. با ما همراه شوید تا با پاسخ این سوال آشنا شوید.

گوگل در نسخه پنجم اندروید تغییراتی را در پروفایل صوتی و نحوه استفاده از گزینه سایلنت ایجاد کرده که نسبت به گذشته تفاوت دارد. در این شیوه جدید سه گزینه تازه برای قطع صدای گوشی در نظر گرفته شده که شامل Priority، All و None می‌شود. در بین این سه حالت، گزینه None‌کلا تمامی صداهای گوشی را فارغ از نوع، از صدای زنگ گرفته تا آلارم قطع می‌کند این گزینه برای کاربران بیزینسی همچون دانشجویان و استادان کاربردی خواهد بود. در این حالت نه‌تنها صدا و ویبره بلکه حتی چراغ LED نوتیفیکیشن نیز فعال نخواهد بود. گزینه دیگر یعنی Priority همان گزینه Silent قدیمی در ورژن‌های پیشین اندروید است که در طی آن برخی از تماس‌های از پیش تعیین شده همراه با آلارم و نوتیفیکیشن در دسترس قرار خواهند داشت.

فعال کردن سایلنت مود در اندروید 5

گزینه‌های Priority و None‌ همچنین دارای تنظیم زمانی نیز هستند و می‌توان مثلا آن‌ها را برای یک ساعت فعال کرد. تنظیمات حالت Priority‌ از طریق آیکون چرخدنده در هنگام فعال‌سازی در دسترس قرار می‌گیرد.

فعال کردن سایلنت مود در اندروید 5

 

راه‌حل ساده‌تر برای قرار دادن گوشی روی ویبره مثل گذشته، فشردن ولوم پایین برای چند ثانیه است همچنین می‌توان آیکون زنگ را نیز در منوی pop-up ظاهر شده لمس کرد. در اندروید 5 لولی‌پاپ برخلاف گذشته با فشردن دکمه پاور گزینه‌ای برای قرار دادن گوشی در حالت Silent ظاهر نمی‌شود.

فعال کردن سایلنت مود در اندروید 5

در نسخه جدید اندروید همانند گزینه do nut disturb در iOS‌ می‌توان با ستاره‌دار کردن برخی کنتاکت‌های مورد نظر در هنگام سایلنت کردن گوشی تنها از آن‌ها پیام یا تماس دریافت کرد. در این هنگام چه در حالت None و چه در حالت Priority در صورت دریافت نوتیفیکیشن از کنتاکت‌‌های ستاره‌دار، یک علامت ستاره در بالای صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود.

فعال کردن سایلنت مود در اندروید 5

 

در صورت نیاز به استفاده از برنامه‌های جانبی باید به این نکته توجه داشت که تقریبا تمامی آن‌ها برای کارکرد با ران‌تایم قبلی گوگل یعنی Dalvik بهینه‌سازی شده‌اند و در صورت استفاده از آن‌ها در لولی‌پاپ به‌علت تغییر ران‌تایم به ART امکان کارکرد ندارند بنابراین حین استفاده از آن‌ها باید ران‌تایم گوشی را ابتدا به Dalvik تغییر داد.

ارسال یک پاسخ