نکسوس‌های 2 تا 3 سال آینده را HTC می‌سازد؟

0
1887
ساخت نکسوس‌های گوگل تا سه سال اینده توسط HTC

همکاری شرکت HTC با گوگل در ساخت یک اسمارت‌فون‌ نکسوسی به سال‌های سال قبل و زمان ارائه نسل‌های اول این گوشی‌ها باز می‌گردد از آن زمان تا به امروز با بروز مشکلات متعدد برای این کمپانی شرایط چندانی برای همکاری HTC با گوگل ایجاد نشد. اینک طبق اطلاعات تایید نشده ظاهرا در دو تا سه سال آینده باید منتظر نکسوس‌های HTC باشیم.

یکی از دلائل تقویت شدن این ایده به جز اطلاعاتی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت درگیر بودن شرکت‌های بزرگی همچون سامسونگ و ال‌جی در ساخت پرچمدار این برندها و کمبود وقت، هزینه و نیروی انسانی آنها در جهت توسعه گوشی‌های آینده نکسوس است؛ امری که در گفته‌های یکی از مدیران ارشد ال‌جی نیز جدیدا منعکس شده بود. طبق جدیدترین اطلاعاتی که در شبکه احتماعی Weibo منتشر شده HTC در حال بستن قراردادی با شرکت گول برای ساخت دیوایس‌های نکسوس ظرف 3 سال آینده است. صحت این ادعا زمانی تقویت می‌شود که از همین حالا صحبت از پایه‌ریزی کامل پلن ساخت دو نکسوس سال جاری (که یکی صفحه‌نمایش 5 اینچی و دیگری 5.5 اینچی دارد) توسط HTC به میان آمده است.

ساخت نکسوس‌های گوگل تا سه سال اینده توسط HTC

در صورت صحیح از آب درآمدن این ادعا می‌توان تا حدودی از احتمال بهبود نسبی اوضاع برای HTC در طی سال‌های آینده سخن گفت چرا که خریداران وفادار کلاس نکسوس همانطور که در طی سال‌های گذشته نشان‌ داده‌اند اغلب بدون توجه خاصی به برنده سازنده، از نکسوس‌های گوگل به دلیل آپدیت بودن در یک پروسه یکی دو ساله، استقبال می‌کنند. هنوز مشخص نیست که این قرارداد تنها در حوزه اسمارت‌فون باقی می‌ماند و یا در صورتی که در طی این سه سال گوگل قصد ارائه تبلت به بازار را نیز داشته باشید باید منتظر نام HTC روی این تبلت‌‌ها باشیم یا خیر.

منبع

ارسال یک پاسخ