Huawei P40 Pro با دوربین بزرگ سونی و دو دوربین زوم!

0
1184
Huawei P40 Pro با با دوربین بزرگ سونی و دو دوربین زوم!

از چندی پیش اطلاعاتی در مورد پرچمدار بعدی شرکت هواوی یعنی P40 Pro در حال انتشار بوده و تا به امروز به جز نخستین تصویر P40 اطلاعاتی در مورد دوربین اصلی 52 مگاپیکسلی P40 نیز در دسترس قرار گرفته است. امروز اما به لطف یک لیکر توییتری به نام [email protected] با جزییات بیشتری در مورد P40 Pro روبرو شده‌ایم که مجموعه هیجان‌انگیزی را در بخش دوربین‌های این مدل نشان می‌دهد.

طبق اطلاعات به دست آمده در این نوبت، دوربین اصلی P40 Pro به یک سنسور خاص از شرکت سونی به نام IMX700 مجهز است که با فناوری Hexadeca Bayer (به یونایی به معنای 16) می‌تواند 16 پیکسل را در طی دو مرحله 4 در 1 با هم ترکیب کند. سنسور این دوربین ظاهرا 52 مگاپیکسلی از ابعاد بسیار بزرگ 1/1.28 اینچی بهره می‌برد که حتی از سنسور 1/1.33 اینچی سامسونگ گلکسی S20 Ultra نیز بزرگ‌تر است. بدین‌ترتیب با یک بار انجام فرایند ترکیب چهار پیکسل در یکدیگر به وضوح 13 مگاپیکسلی در این گوشی دست پیدا می‌کنیم و پس از یک دور دیگر ترکیب چهار پیکسل در یکدیگر نیز، وضوح دوربین به 3.25 مگاپیکسل می‌رسد. این وضوح پایین البته به احتمال فراوان برای برداشت تصاویر شب به کار گرفته خواهد شد.

Huawei P40 Pro با با دوربین بزرگ سونی و دو دوربین زوم!

یک نکته مهم در این میان تغییر نکردن ترکیب فیلترهای رنگی این سنسور نسبت به سال گذشته بوده و در اینجا نیز به جای RGGB از ترکیب RYYB استفاده شده است.

جدا از این دوربین، در P40 پرو ظاهرا از یک دوربین دیگر با وضوح بالا این بار 40 مگاپیکسلی با سنسور سونی IMX650 استفاده شده که از لنز الترواید سینمایی بهره می‌برد. این سنسور 1/1.5 اینچی از فیلتر RGGB بهره می‌برد. به جز این دو دوربین باید از مجموعه دوربین‌های تله‌فتوی این مجموعه نیز یاد کرد که شامل دو دوربین یکی از نوع پریسکوپی با زوم اپتیکال 10 برابری و دیگری یک نمونه تله‌فتوی عادی با بزرگ‌نمایی 3 برابری‌ست. این دوربین‌ها ظاهرا در نسخه پیشرفته دستگاه ظاهر می‌شوند و دوربین P40 Pro عادی به پریکسوپ 5 برابری مجهز است.

پرچمدار بعدی هواوی ظاهرا به سنسور ToF یا زمان پرواز نیز مجهز بوده که برای تشخیص سه‌بعدی سوژه‌ها و افکت بوکه به‌کار گرفته می شود. یک سنسور دیگر در این بخش که البته احتمالا در نسخه Premium این مدل حضور خواهد داشت، حسگری برای دریافت حرارت رنگ‌ها خوهاد بود.

هواوی ظاهرا گوشی‌های پرچمدار جدید خود را در 26 ماه مارچ (7 فروردین 1399) رونمایی خواهد کرد و تا آن زمان احتمالا جزییات بیشتری از آن‌ها در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع

ارسال یک پاسخ