تا پایان سال منتظر Daydream و نکسوس هواوی باشید

0
1954
احتمال ساخته شدن نکسوس بعدی و گوشی daydream توسط هواوی در سال جاری

سپردن وظیفه خطیر ساخت پرچمدار نکسوسی در سال 2015 به هواوی از سوی گوگل با اینکه در ابتدا با انتقادهایی همراه بود اما ظاهرا با پا پس کشیدن LG از ساخت نکسوس بعدی و حضور نداشتن نام‌های دیگر در لیست گوگل، در سال 2016 نیز ساخت نکسوس به هواوی واگذار می‌شود جدا از این مورد خبرهایی در دست است که هواوی یکی از اولین گوشی‌های Daydream را نیز امسال خواهد ساخت.

خبر اول در این رابطه از سوی مدیر منطقه‌ای شرکت هواوی در حریان کنفرانس خبری معرفی Huawei P9 در منطقه آفریقای جنوبی نقل شده جایی که Charlene Munilall در پاسخ به سوالی در مورد علت حضور نداشتن نکسوس 6P در منطقه مذکور به ساخت یک نکسوس دیگر در سال جاری اشاره کرده است. این پاسخ با اینکه نمی‌تواند به طور کامل منعکس‌کننده موضع رسمی هواوی و انتخاب شدن مجدد این برند از سوی گوگل باشد اما می‌توان با درصد اطمینان نسبتا مناسبی به صحت داشتن آن اشاره کرد. چندی پیش نیز در یک بنچ‌مارک نکسوس 6P هواوی با پروسسور Snapdragon 820 ظاهر شده بود و شاید آنچه در این بنچ‌مارک از آن با عنوان نکسوس 6p یاد شده بود در حقیقت نکسوس بعدی هواوی باشد.

احتمال ساخته شدن نکسوس بعدی و گوشی daydream توسط هواوی در سال جاری

در خبری دیگر به ساخته شدن اسمارت‌فونی با پشتیبانی از پلتفرم VR جدید گوگل موسوم به Daydream تا پائیز امسال اشاره شده است. این خبر را Richard Yu یکی از مدیران بخش موبایل شرکت هواوی در مصاحبه با وال‌استریت ژورنال عنوان کرده و در ادامه همکاری این برند با شرکت آلمانی لایکا که در مدل Huawei P9 متبلور شده است را یک همکاری بلند مدت دانسته که حداقل تا 5 سال آینده ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است که نکسوس 6P فعلی شرکت هواوی هم‌اینک از پلتفرم Daydream پشتیبانی می‌کند اما این پشتیبانی هنوز در مرحله اولیه و دولوپری قرار دارد.

احتمال ساخته شدن نکسوس بعدی و گوشی daydream توسط هواوی در سال جاری

منبع 1

منبع 2

ارسال یک پاسخ