iQOO‌ معرفی کرد: شارژر فوق سریع 120 واتی!

0
1445
iQOO‌ معرفی کرد: شارژر فوق سریع 120 واتی!

زیر مجموعه iQOO از شرکت ویوو امروز از یک شارژر فوق سریع جدید بانام Super FlashCharge 120W رونمایی کرد که همانطور که از نام آن مشخص است توان فوق‌العاده‌ 120 واتی را ارائه می‌:ند. این توان در حال حاضر نزدیک به دو برابر بالاترین خروجی یک شارژر یعنی 65 وات است که در گوشی هم‌خانواده این برند یعنی Oppo Find X2 حضور دارد. این شارژر فوق سریع که ظاهرا همین ماه آینده میلادی یعنی ماه آگوست در قالب گوشی معرفی نشده‌ای به بازار ارائه می‌شود قادر خواهد بود تا یک باتری 4 هزار میلی آمپر ساعتی را تنها در عرض 15 دقیقه به‌طور کامل شارژ کند!

iQOO‌ معرفی کرد: شارژر فوق سریع 120 واتی!

 

 

نکته جالب در مورد معرفی این شارژر فوق سریع به رویداد معرفی آن باز می‌گردد که فقط 15 دقیقه به‌طور انجامید و در طی آن یک گوشی در پس‌زمینه از وضعیت شارز صفر درصد تا 100 درصد به‌طور کامل شارژ شد. در این رویداد کوتاه به اارئه جزییاتی در مورد چگونگی شارژ باتری با این توان بالا بدون تبدیل شدن دستگاه به یک قطعه گداخته و احتمالا خطرناک پرداخته شد جایی‌که چینش جدید سلول‌های این باتری 4 هزار میلی آمپر ساعتی در یک طراحی جدید به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در عرض تنها 5 دقیقه 50 درصد ظرفیت خود را پر کنند.

iQOO‌ معرفی کرد: شارژر فوق سریع 120 واتی!

جریان 120 واتی که 20 ولت و 6 آمپر است  در جریان این پروسسه شارژ به دو واحد 20 ولتی و 3 آمپری یعنی دو شاخته 60  واتی تقیسم شده و سپس به دو شاخه 60 واتی دیگر منتهی این بار با ولتاژ 10 و جریان 6 آمپری تبدیل می‌شوند که با تجمیع شدن در کنار یکدیگر دو واحد 2 هزار میلی آمپر ساعتی باتری گوشی را با توان 60 واتی برای هریک (5 ولت و 12 آمپر) تغذیه می‌کنند. گوشی‌های مجهز به این سیستم‌ البته باید به لایه‌های اضافی گرافیت برای خنک‌سازی و جذب گرما از قسمت‌های داخلی گوشی مجهز باشند.

iQOO در حال حاضر اطلاعایتی در مورد دستگاه مورد اشاره برای ارائه در ماه آگوست ارائه نکرده اما با توجه به رویکرد این زیر برند می‌توان از ماهیت گیمینگ آن به میزان زیادی اطمینان داشت.

منبع

ارسال یک پاسخ