kobo Forma آینده 300 دلاری کتاب‌خوان‌های مدرن؟

0
982
kobo Forma آینده 300 دلاری کتاب‌خوان‌های مدرن؟

در روزهائی که بازار تبلت حتی در میان محصولات اپل و iPadهای سابقا پرطرفدار این شرکت نیز جایگاه چندانی ندارد، آرام‌آرام این بازار از تبلت‌های همه‌کاره به سمت دستگاه‌های تخصصی پیش می‌رود که یکی از مهم‌ترین آنها تبلت‌های کتاب‌خوان یا eBook readerهاست که هر از چند گاهی دیوایس تازه‌ای به آن افزوده می‌شود. شرکت آمازون از جمله سردمداران این صنعت است که به واسطه پشتوانه عظیمی از کتاب‌های الکترونیکی، هنوز در این بازار طرفداران بسیاری دارد. این شرکت، سال گذشته در چنین روزهائی از کیندل Oasis رونمائی کرد و شرکت سونی نیز اوائل امسال، کتاب‌خوان 10.3 اینچی DPT-CP1 را عرضه نمود. مجموعه Rakuten Kobo امروز از یک کتاب‌خوان جدید به نام kobo Forma رونمائی کرده که طراحی جالب و امکانات متفاوتی را نسبت به رقبا ارائه می‌کند؛ kobo Forma دارای یک صفحه‌نمایش 8 اینچی eInk است که به گفته شرکت سازنده بزرگ‌ترین و در عین‌حال سبک‌ترین eReader در این سایز به حساب می‌آید.

kobo Forma آینده 300 دلاری کتاب‌خوان‌های مدرن؟

وزن این تبلت تنها 197 گرم است که تنها 3 گرم بیشتر از تبلت 7 اینچی کیندل Oasis به حساب می‌آید. kobo Forma مثل Oasis‌ دارای دکمه‌های برای ورق زدن کتاب است اما این بار در این مدل یک خمیدگی نیز در نظر گرفته شده که در دست گرفتن آن را آسان‌تر می‌کند. شرکت سازنده کیفیت صفحه‌نمایش HD این تبلت در سطح بسیار بالائی عنوان می‌کند و در زمینه دوام باتری نیز به طرز مبهمی به عبارت دوام “هفته‌ها” بین دو شارژ اشاره می‌کند. این تبلت نه‌تنها از افتادن‌ از ارتفاع بیش از 2 متر جان سالم به در می‌برد بلکه با دارا بودن درجه مقاومت IPX8 برای 60 دقیقه در عمق 2 متری زیر آب، بدون مشکل به کار خود ادامه می‌دهد. Kobo Forma به فناوری خاصی به نام ComfortLight PRO مجهز است که مثل همتای آمازونی خود، امکان تغییر دلخواه نور صفحه‌نمایش را فراهم می‌آورد.

kobo Forma آینده 300 دلاری کتاب‌خوان‌های مدرن؟

حافظه داخلی دستگاه 8 گیگابایت است که می‌توان در آن نزدیک به 6 هزار کتاب صوتی می‌تواند قرار بگیرد. قیمت این مدل 299,99 دلار است و پیش‌فروش آن از 16 اکتبر (24 مهر 1397) آغاز می‌شود. حضور این مدل در بازار نیز یک هفته پس از آن در کانادا، آمریکا، بریتانیا، ایتالیا، هلند، فرانسه، ژاپن و اسپانیا صورت می‌گیرد.

منبع

ارسال یک پاسخ