سرویس LG Pay با White Card کار می‌کند

0
2033
سرویس پرداخت white card ال جی

سرویس‌های پرداخت موبایلی همچون Google Pay، Apple Pay و Samsung Pay تقریبا همگی بر مبنای ارتباطات برد کوتاه (NFC) و ذخیره اطلاعات در گوشی موبایل تعریف شده‌اند این شیوه با وجود موفقیت، از پیچیدگی‌هایی برخوردار است که آن را از دسترس همگان دور می‌کند راه‌حل ال‌جی اما قرار است این شرایط را تغییر دهد. White Card ال‌جی نه‌دورن موبایل بلکه خود یک کارت است.

سرویس پرداخت شرکت ال‌جی در عمل و اجرا با تفاوت نسبت به سه سرویس اصلی فعال در این زمینه برخوردار نیست به بیان دیگر در این سرویس نیز کارت‌های اعتباری کاربران در یک جا ذخیره شده و سپس با فناوری ارتباطات برد کوتاه پرداخت صورت می‌گیرد تفاوت از وقتی شروع می‌شود که دیوایس مورد استفاده LG برای ذخیره اطلاعات کاربران، گوشی موبایل و یک اپلیکیشن درون آن نیست. LG ترجیح داده  تا به جای موبایل (که استفاده از آن برای افراد با سنین بالاتر به جای کیف پول چندان ساده نیز به نظر نمی‌رسد) از یک کارت هوشمند جدید با انداره‌ای در حد یک کردیت کارت استفاده کند که در آن همانند موبایل تمامی اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران در یک جا مجتمع می‌شود. از سوی دیگر تمامی گوشی‌های موبایل فعلی بازار طبیعتا دارای امکان ارتباطی NFC نبوده و به همین علت نمی‌توان انتظار داشت که تمامی کاربران با هر گوشی موبایلی بتوانند از سرویس‌های پرداخت موبایلی بهره ببرند.

سرویس پرداخت white card ال جی

White Card ال‌جی اما نه‌تنها نیاز به داشتن یک گوشی موبایل دارای ارتباطات خاص برای بهره‌برداری از آن در حین خرید را از میان می‌برد بلکه استفاده از آن برای تمامی افراد حتی کاربران با سنین بالا نیز آسان خواهد بود. در این کارت همانطور که در تصویر بالا نیز مشخص است سه نقطه دیده می‌شود. نقطه 1 محلی ست که نمایشگر کوچک کارت قرار داشته و کارتی که کاربر اکنون در حال استفاده از آن است نشان داده می‌شود. در زیر این قسمت، محلی که با شماره 2 نشان داده شده دو دکمه کوچک برای جابجایی مابین کارت‌های ذخیره شده در دیوایس در نظر گرفته شده و در نهایت نقطه 3 محلی ست که توسط آن می‌توان این کارت را شارژ کرد.

یک مزیت بزرگ دیگر White Card امکان استفاده از آن نه‌تنها در فروشگاه‌ها بلکه در دستگاه‌های خودپرداز یا ATM ها است که هیچیک از راه‌حل‌های دیگر پرداخت موبایلی از آن بهره نمی‌برند. LG که در حال حاضر ظاهرا سفارش ساخت 50 هزار عدد از این کارت را داده طبق خبرها قرار است این فناوری را در نمایشگاه MWC 2016 به نمایش عموم بگذارد و در ابتدا نیز به احتمال فراوان این ابداع در کشور مادر یعنی کره‌جنوبی رونمایی می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ