مایکروسافت و فروش فقط 4.5 میلیون Lumia در Q4 2015

0
1802
فروش اندک گوشی های لومیای مایکروسافت

Lumia: به هر میزان که مایکروسافت را شرکت موفقی در زمینه نرم‌افزار بدانیم تجربه این شرکت در بخش سخت‌افزار موبایل به همان میزان در سوی معکوس ضعیف بوده است. جدیدترین آمار منتشر شده از سوی مایکروسافت در مورد میزان فروش اسمارت‌فون‌های لومیای این شرکت در سه ماهه پایانی سال 2015 به شرایطی حتی بدتر از سال گذشته اشاره دارد.

مایکروسافت روز گذشته گزارش مالی سه ماهه دوم سال مالی 2016 خود (منطبق با سه ماهه چهارم سال 2015) را منتشر کرد. طبق این آمار غول نرم‌افزاری دنیای ویندوز در این سه ماهه تنها موفق به فروش 4.5 میلیون گوشی لومیا شده است که مقایسه آن با آمار 10.5 میلیون گوشی لومیای فروخته شده در زمان مشابه سال گذشته دست کمی از یک فاجعه ندارد. این آمار در حالی ارائه می‌شود که مایکروسافت با ارائه ویندوز 10 برای گوشی‌های موبایل و به طور مشخص دو گوشی Lumia 950 و Lumia 950XL امیدهای زیادی به این پلتفرم جدید بسته بود.

فروش اندک گوشی های لومیای مایکروسافت - Lumia

این آمار از جنبه‌ای دیگر نیز برای مایکروسافت فاجعه‌بار به حساب می‌آید چرا که در صورت مبنا قرار دادن جدیدترین آمار موسسه IDC در مورد ورود به بازار 399.5 میلیون گوشی موبایل در سه ماهه پایانی سال 2015 سهم بسیار کوچکی برای مایکروسافت در میان انبوهی از شرکت‌های کوچک و بزرگ این بازار باقی می‌ماند. با نگاهی خوش‌بینانه به این بازار این شرایط می‌تواند در ادامه سال جاری با به بازار آمدن مدل‌های ارزان‌قیمت‌تری از خانواده لومیا با اندکی بهبود روبرو شود.

منبع

ارسال یک پاسخ