کوالکام : ولتاژ Quick Charge را خودتان تعیین کنید

0
1853
امکان تعیین ولتاژ در شارژ سریع با فناوری کوالکام

فناوری‌های شارژ سریع مختلفی از سوی سازندگان در گوشی‌های موبایل به کار گرفته می‌شود اما معروف‌ترین و معتبرترین آنها مطمئنا فناوری Quick Charge شرکت کوالکام است که اینک نسل 3.0 آن در گوشی‌های پرچمداری همچون LG G5 و HTC 10 به چشم می‌خورد. افزایش ولتاژ در این فناوری منجر به نگرانی‌های در مورد آسیب رسیدن به دستگاه شده که منجر به موضع‌گیری کوالکام شده است.

مشکل زمانی آغاز می‌شود که به طور مشخص به دو اسمارت‌فونی که در حال استفاده از این فناوری از طریق پورت USB Type-C هستند نگاهی بیندازیم. در Quick Charge 3.1 می‌توان ولتاژ شارژر را به 9 تا 12 ولت ارتقا داده و از این طریق سرعت بسیار بالاتری در پر شدن حجم باتری به دست می‌آید. اما از سوی دیگر طبق استاندارد پورت USB Type-C 3.1 حداکثر ولتاژ  قابل عبور از این پورت مابین 4.45 تا 5.25 ولت خواهد بود و بیشتز از این میزان می‌تواند منجر به ایجاد مشکل برای دستگاه شود.

امکان تعیین ولتاژ در شارژ سریع با فناوری کوالکام

کوالکام اما اینک به ماجرا وارد شده و طبق اطلاعیه‌ای که روز گذشته در این زمینه منتشر کرد دست سازندگان را در تنظیم ولتاژ شارژ سریع از طریق فناوری Quick Charge را باز گذاشته است. در بخشی از این بیانیه اینگونه آمده:

“کوئیک چارج کوالکام به گونه‌ای طراحی شده که مستقل از پورت اتصال آن عمل کند و می‌توان در طی متنوعی از دیوایس‌های با پورت‌های اتصالی مختلف از جمله USB نوع A، مایکرو USB و USB Type-C به کار گرفته شود. وقتی یک شرکت بزرگ تصمیم به بکارگیری Quick Charge در دیوایس خود می‌گیرد امکان تنظیم ولتاژ برای برطرف ساختن محدودیت‌های پورت را خواهد داشت.”

کوالکام در انتهای بیانیه خود ضمن تاکید دوباره برای انطاف‌پذیری این فناوری در تنظیم ولتاژ تصریح کرده که تا به امروز گزارشی در مورد عملکرد مشکل‌آفرین از این طریق دریافت نکرده است.

منبع

ارسال یک پاسخ