iPhone SE‌ در این کشورها خوب می‌فروشد

0
1973
آمار فروش آیفون se در کشورهای مختلف

از به بازار آمدن آیفون جدید اپل موسوم به iPhone SE‌ مدت نسبتا کوتاهی می‌گذرد این گوشی که ارائه آن به بازار برای بسیار از منتقدان علامت سوال بزرگی بود مورد علاقه بسیاری و مورد بی‌توجهی برخی دیگر قرار گرفت. اینک اما با منتشر شدن برخی آمارهای غیر رسمی مشخص شده که این مدل از فروش چندانی بدی نیز در بازارهای مهم برخوردار نبوده است.

آمار جدید در این رابطه را موسسه Localytics منتشر کرده که در طی آن به فروش بالای دستگاه در انگلستان و فرانسه اشاره شده است. در این دو کشور نرخ پذیرفته شدن در بازار به 1 درصد رسیده است که با توجه به زمان کوتاه ارائه شدن به بازار رقم مناسبی محسوب می‌شود. در کانادا و هنگ کنگ نیز این نرخ 1 درصدی تکرار شده اما در آمریکا هنوز درصد پذیرش این مدل در بازار از 0.4 یعنی نزدیک به متوسط جهانی فراتر نرفته است.

آمار فروش آیفون se در کشورهای مختلف

آمار این شرکت نرخ پایین‌تری را برای این گوشی در مقایسه با آیفون‌های قبلی اپل یعنی 5S، 6، 6S و 5C نشان می‌دهد. برخی تحلیلگران این موضوع را به ذات این گوشی نسبت می‌دهند چرا که برخلاف مدل‌های اشاره شده این مدل در نگاه بسیاری از خریداران به عنوان یک گوشی دوم یا جایگزین مدلی قدیمی مطرح می‌شود و نباید انتظار فروش بالا و صف‌های طولانی برای خرید آن را داشت. از نگاهی دیگر در حال حاضران هزاران کاربر آیفون در سرتاسر دنیای وجود دارد که هیچگاه به آیفون 6 به دلیل شکل ظاهری آن و ابعاد بزرگ‌تر شده صفحه‌نمایش دستگاه مهاجرت نکردند و آیفون SE برای این دسته از کاربران دست‌کمی از یک رویای محقق شده ندارد.

منبع

ارسال یک پاسخ