ناسا یک آچار را به ایستگاه فضایی ایمیل کرد

0
1469
ایمیل کردن نقشه سه بعدی آچار به فضا

تا همین چند سال پیش در صورتی که قطعه‌ای به کوچکی یک آچار معمولی در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) مورد نیاز فضانوردان بود تقریبا هیچ چاره‌ای جز معطل شدن چندین ماهه یک پروژه مهم برای رسیدن شاتل بعدی به ایستگاه نبوده و تاخیر بزرگی در کار ایجاد می‌شد اینک اما به لطف فناوری پرینت سه‌بعدی دانشمندان ناسا مدل آچار مورد نیاز را برای پرینت شدن در فضا به ISS ارسال کردند.

پروسه انجام این کار توسط Mike Chen بنیان‌گذار Made in Space در سایت Medium تشریح شده است. پروژه Made in Space در حقیقت به همین منظور برای طراحی،‌ ساخت و ارسال پرینت سه‌بعدی بدون مشکل با جاذبه صفر ایجاد شده است. این شرکت پس از آنکه از نیاز فضانورد Wilmore به یک آچار سوکت مخصوص و ویژه در فضا با اطلاع شد ابتدا طرح آچار مورد نظر را به صورت سه‌بعدی در CAD تهیه کرد و پس از پایان یافتن پروسه طراحی، فایل نهایی را به فرمت مخصوص پرینت سه‌بعدی یعنی G-code تغییر داده و آن را به ناسا فرستاد. در نهایت این طرح پس از ارسال به فضا در چاپگر سه‌بعدی حاضر در ISS پرینت شد و نیاز به این قطعه به سرعت مرتفع گردید.

ایمیل کردن نقشه سه بعدی آچار به فضا

 

 

ایمیل کردن نقشه سه بعدی آچار به فضا

 

این آچار همراه با 20 قطعه پرینت شده دیگر در فضا بعدها برای تحقیقات بیشتر به زمین ارسال خواهند شد و با 21 نمونه مشابه حاضر در آزمایشگاه Made in Space‌ مقایسه می‌شوند.

منبع

ارسال یک پاسخ