24 ساعت سرور رایگان در ابر سرورهای پارس پک

5
4544
با فراگیر شدن خدمات cloud computing در دنیای فناوری اطلاعات، تحولات گسترده ای در دنیای دیتاسنترها در حال وقوع است و کم کم سرور های مجازی و سرور های اختصاصی جایگاه خود را به این تکنولوژی نو خواهند داد. مدت زیادی است که شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات بدنبال راهکارهای ارائه خدمات ابر سرور هستند و در این میان شرکت پارس پک، برای اولین بار در ایران امکان استفاده از این خدمات را برای کاربران فراهم کرده است. در ادامه ضمن معرفی شرکت پارس پک به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات cloud computing در ایران، به شما نشان خواهیم داد که چگونه بدون پرداخت هزینه، ظرف مدت 1 دقیقه، یک سرور اینترنتی برای خود بسازید و نرم افزار های خود را بر روی آن نصب کنید، بدون آنکه نیاز به دانش خاصی در زمینه سرور های اینترنتی باشد.
هدیه ویژه ای نیز در قالب 30 درصد تخفیف از سوی پارس پک برای کاربران عصر نوشتن در نظر گرفته شده است که در پایان این مقاله تقدیم شما دوستان و همراهان همیشگی خواهد شد.

سرور ها امروزه کاربردهای بسیار زیادی در میان کاربران اینترنت دارند جائیکه اهداف استفاده از سرورها مدتهاست که از مسئله میزبانی وب کاملا فراتر رفته است. برای مثال در تجارت گسترده فارکس استفاده از سرور های ویندوز برای نرم افزارهایی همچون متاتریدر  ( MetaTrader ) به امری کاملا متداول بدل شده است؛ کاربرد سرور ها برای انواع نرم افزارهای VOIP و GPS از دیگر موارد مهم قابل اشاره در این قسمت هستند. از این گذشته روند رو به رشد تعداد نرم افزارهای متفاوتی که دسترسی دائمی بدون تاثیر پذیری از عوامل جغرافیائی همچون بعد مسافت از نیاز های اولیه آنها به حساب می آید این روزها تا اندازه ای افزایش پیدا کرده که به هیچ عنوان نمی توان به راحتی از زیر ساخت های مورد نیاز برای کارکرد بدون اشکال این سرویس ها صرفنظر نمود و حتی بسیاری از کاربران عادی نیز اندک اندک به لزوم در اختیار داشتن محلی امن با دسترسی دائمی برای نگه داری داده های خود پی برده اند.

parspack_report_02.jpgلزوم در اختیار داشتن یک سرویس با کیفیت برای کاربران داخلی علاوه بر موارد ذکر شده نکات مهم دیگری را نیز در بر دارد که از میان آنها می توان به در اختیار گرفتن IP های معتبر برای انجام پرداخت های آنلاین بین المللی از قبیل ویزا کارت، مستر کارت و یا Paypal و همچنین رهایی از مشکلاتی که از سوی شرکت های بزرگی چون google و sourceforge  برای کاربران داخلی بوجود آمده است اشاره نمود.

parspack_report_03.jpgپارس پک اولین ارائه دهنده خدمات ابر سرور ( Cloud computing ) در ایران می باشد این شرکت به شما این فرصت را خواهد داد تا به مدت 24 ساعت برای اولین بار با یک سرور ابری آشنا شوید. از این پس شما می توانید هزینه های سرور خود را بصورت روزانه پرداخت کنید و با استفاده از پنل کامل ابر سرور خود، سروری با مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری دلخواه بسازید و به هنگام نیاز برای ارتقای آن اقدام نموده و تنها برای سخت افزاری که نیاز دارید هزینه نمائید. تمام منابعی که سرور شما استفاده می کند بصورت روزانه محاسبه و در نمودارهای شکیل قابل رویت خواهد بود و شما در مدیریت و بهینه سازی سایت ها و اسکریپت های خود، استقلال و ابتکار عمل را در دست خواهید داشت. بنابراین با داشتن چارت ها و نمودار های دقیق، تشخیص کاربرانی که همه منابع سرور شما را به خود اختصاص داده اند، کار دشواری نخواهد بود.

parspack_report_04.jpgحتی زمانیکه در دسترسی به ssh برای سرور های لینوکس و ریموت دسکتاپ ( Remote desktop connection ) برای سرورهای ویندوز با مشکلی روبرو شوید، در پنل کاربری شما، امکانی تحت عنوان VNC تدبیر شده است که می توانید بوسیله آن، همانند کامپیوتر شخصیتان که در کنار شماست، سرور را مانیتور نموده و مشکل آن را مرتفع نمائید.

parspack_report_05.jpgبنابراین شما به راحتی وارد صفحه کاربری خود در سایت پارس پک می شوید و با فشردن چند دکمه، سرور خود را با سیستم عامل دلخواه می سازید، که تمامی این مراحل بصورت رایگان صورت پذیرفته و فرصت تجربه ای جذاب، برای کنترل یک کامپیوتر که کیلومتر ها دورتر از کاربر قرار دارد، در اختیار شما قرار می گیرد. سرور های پارس پک مجهز به پهنای باند 1 گیگابیت بر ثانیه می باشند و با توجه به اینکه در هر زمان و تنها ظرف چند دقیقه، قادر به ارتقای سخت افزار مورد نیاز خواهند بود، لذا براحتی و با آرامش خاطر می توانید از این فناوری جدید استفاده کنید.

parspack_report_06.jpgدر حال حاضر اوبونتو ( ubuntu ) ، سنت او اس ( CentOS ) و ویندوز ( Windows ) ، سیستم عامل هایی هستند که برای استفاده در ابر سرور پارس پک آماده شده اند و کسانی که تا بحال با سیستم عامل های تحت لینوکس کار نکرده اند، می توانند از این فرصت برای آموزش و آشنایی با لینوکس بصورت رایگان نیز استفاده کنند.

کوپن تخفیف برای کاربران عصر نوشتن:
با هماهنگی های به عمل آمده برای 25 نفر از کاربران سایت عصر نوشتن که می خواهند از خدمات سرور مجازی استفاده نمایند، این فرصت فراهم آمده است تا با وارد نمودن کوپن تخفیف زیر، بصورت آنلاین از 30 درصد تخفیف ماه اول در کلیه سرور های مجازی پارس پک بهره مند شوند. (لطفا کد را کپی و پیست نمائید)
کوپن تخفیف:  writeage-30off

ثبت نام برای استفاده از سرویس رایگان ابر سرور پارس پک:
http://parspack.com/cloud-computing

راهنمای استفاده از ابر سرور پارس پک:
http://parspack.com/cloud-computing/help

سرور های مجازی لینوکس:
http://parspack.com/vps/linux

سرور های مجازی ویندوز:
http://parspack.com/vps/windows

سرور های اختصاصی:
http://parspack.com/dedicated-servers

5 دیدگاه

  1. من هم امتحان کردم، خیلی در مورد سرور چیزی نمی دونستم ولی کار کردن با ویندوزش اصلا سخت نبود. خیلی ساده فیس بوک و یوتیوب رو هم باهاش باز کردم 🙂

  2. من خیلی وقت بود در مورد کلاد داشتم Search می کردم، برام جالب بود که یک شرکت ایرانی هم داره روی رایانش ابری کار می کنه.

ارسال یک پاسخ