Pixel Stand راه‌حل گوگل برای تبدیل گوشی به اسپیکر هوشمند

0
1454
Pixel Stand راه‌حل گوگل برای تبدیل گوشی به اسپیکر هوشمند

شرکت لنوو همین چند روز پیش از یک اسپیکر هوشمند مجهز به صفحه‌نمایش با نام لنوو Smart Display رونمائی کرد که به طور مشخص برای رقابت با سلطان بلامناظع این رده یعنی آمازون اکو شو، طراحی شده و آرام‌آرام دیگر شرکت‌های فعال در زمینه ساخت اسپیکرهای هوشمند نیز به این رده جدید گرایش پیدا می‌کنند. یکی از این شرکت‌ها، گوگل و مجموعه اسپیکرهای Google Home است که بخشی از این بازار را به خود اختصاص داده است؛ شنیده‌های تأیید نشده در این رابطه حاکی از آن است که گوگل در پی ارائه راه‌حل ارزان‌تر و ساده‌تری به نام Pixel Stand است که در آن به جای یک مجموعه جداگانه مجهز به صفحه‌نمایش از قدرت گوشی‌های این برند استفاده می‌شود. طبق این اطلاعات Pixel Stand به محلی برای قرارگیری گوشی‌های پیکسل گوگل مجهز است که پس از قرارگفتن گوشی در آن به یک اسپیکر هوشمند تبدیل می‌شود.

Pixel Stand راه‌حل گوگل برای تبدیل گوشی به اسپیکر هوشمند

این اطلاعات پس از بررسی کدهای آخرین ورژن بتای اپلیکیشن گوگل بدست آمده که در چند خط آن چیزی تحت عنوان Pixel Stand وجود دارد و در جزئیات آن به محتوای صفحه‌نمایش وقتی کاربران گوشی خود را در آن قرار می‌دهند اشاره می‌شود. در یکی از کدها صحبت از این می شود که در صورتی که کاربر این اجازه را در اختیار اسمارت‌فون قرار دهد که پیکسل Stand را به عنوان یک داک قابل اطمینان (trusted dock) شناسائی کند، آنگاه می‌توان حتی در زمان قفل بودن صفحه‌نمایش نیز می‌توان Google Assitant را احضار کرده و این دستیار هوشمند امکان دسترسی به اطلاعات، ارائه راه‌کارها و انجام کارهای مختلف در پاسخ به دستورهای صوتی کاربران (به همان صورتی که در اسپیکرهای هوشمند Google Home اتفاق می‌افتد) را دارد.

حدس‌های اولیه حاکی از آن است که گوگل، احتمالا از پیکسل استند به عنوان یک داک شارژر وایرلس مخصوص در کنار گوشی‌های پیکسل 3 رونمائی کرده و کاربران را از خرید یک اسپیکر هوشمند بی‌نیاز می‌سازد.

منبع

ارسال یک پاسخ