تغییر Snapdragon 810 برای Samsung Galaxy S6

0
1677
بهینه سازی Snapdragon 810 برای قرارگیری در Galaxy S6

خبر حضور نداشتن پردازنده‌های قدرتمند  Snapdragon 810 در نسل بعدی اسمارت‌فون پیشرفته سامسونگ موسوم به Galaxy S6 نه‌تنها کاربران علاقه‌مند به این برند بلکه بیشتر از همه شرکت کوالکام را نگران کرده است. این شرکت که مطمئنا به‌این دلیل سود سرشاری را از دست می‌دهد حالا در پی ایجاد بهینه‌سازی‌های در این نسل جدید جهت کاهش گرمای این پردازنده است.

البته این مشکل برای شرکت‌های پیشرویی نظیر ال‌جی و شیاومی که در حال حاضر نخستین گوشی‌های دارای Snapdragon 810 را معرفی کرده و به زودی به بازار عرضه می‌کنند چندان مهم نبوده است. به گفته ال‌جی این شرکت راهی برای گرمای پردازنده بافته که این سخن خود به روشنی از حضور این مشکل و ایجاد گرمای غیر معمول سخن می‌گوید.

بهینه سازی Snapdragon 810 برای قرارگیری در Galaxy S6

سامسونگ طبق آخرین خبرها با کنار گذاشتن ریسک استفاده از Snapdragon 810، در پی توسعه نسل جدید SoCهای خود در خانواده Exynos 7 بوده و این مشکل خود به فرصتی برای مطرح شدن بیش از پیش این خانواده از پردازنده‌ها بدل شده است. طبق خبرهای جدید شرکت کوالکام در پی ایجاد تغییراتی در این نسل از پردازنده‌ها است که احتمالا در ماه مارچ 2015 در دسترس قرار می‌گیرد. هنوز مشخص نیست که این زمان آیا فرصتی برای حضور مجدد Snapdragon 810 در Galaxy S6 سامسونگ فراهم می‌کند یا خیر.

موضوع جالب دیگر ال‌جی در این زمینه نیز جذاب به نظر می‌رسد. به گفته ال‌جی مشکلات حرارت تنها به CPU مربوط نمی‌شود بلکه طراحی خود دیوایس نیز نقش مهمی در انتقال این حرارت و کاهش آن ایفا می‌کند، نکته‌ای که این برند در ساختار G Flex 2 به‌ عنوان نخستین گوشی دنیا با Snapdragon 810 رعایت کرده است.

منبع

ارسال یک پاسخ