Redmi Note 7 Pro یکی از اولین‌ها با Snapdragon 675

0
3574
Redmi Note 7 Pro یکی از اولین‌ها با Snapdragon 675

مجموعه Redmi که تا همین چند روز پیش به عنوان پیشوندی در برخی محصولات شیائومی مطرح می‌شد حالا به صورت رسمی خود یک برند مستقل بوده و نخستین محصول آن نیز Redmi Note 7 است؛ این گوشی که چند روز پیش معرفی شد و به گفته شرکت سازنده در همین چند روز فروش بسیار مناسبی را تجربه کرده است ظاهرا به زودی ادامه‌ای تحت عنوان Redmi Note 7 Pro خواهد داشت که مشخصات بهتری را نسبت به گذشته ارائه می‌دهد. طبق اطلاعات به دست آمده برجسته‌ترین نکته و قابلیت جدید در مورد این گوشی به حضور پروسسور قدرتمند رده میانی کوالکام یعنی Snapdragon 675 تعلق دارد که اولین چیپ‌ست این شرکت با هسته‌های ARM A76 بوده و برخی خبرها از قدرت بالاتر آن حتی نسبت به Snapdragon 710 خبر می‌دهند. خبرهای جدید در مورد Redmi Note 7 Pro که در شبکه احتماعی چینی Weibo منتشر شده به همین جا خاتمه پیدا نکرده و جزئیات بیشتری را از جمله در مورد دوربین اصلی این گوشی افشا می‌کند.

Redmi Note 7 Pro یکی از اولین‌ها با Snapdragon 675

اولین نکته مهم دیگر در این میان به سنسور دوربین اصلی دستگاه تعلق دارد که با وجود آنکه مثل نوت 7 عادی، 48 مگاپیکسلی است اما این بار این سنسور ساخت سامسونگ نبوده و از نوع IMX 586 شرکت سونی است که پیش از این در نمونه‌ای مثل آنر View 20 مورد استفاده قرار گرفته بود. پردازنده Snapdragon 675 حاضر در این گوشی با وجود آنکه نسبت به یک رده بالاتر خود یعنی Snapdragon 710 اندکی سریع‌تر است اما این سرعت را به قیمت لیتوگرافی ضعیف‌تر (11 در مقابل 10 نانومتری)، گرافیک کندتر و پردازنده سیگنال تصویری با امکانات کمتر ارائه می‌کند و بدین‌ترتیب در هزینه‌های ساخت آن صرفه‌جوئی می‌شود.

اما دیگر نکته مهم در مورد Redmo Note 7 Pro‌ به قیمت آن تعلق دارد که مطمئنا برای کاربران این گوشی بسیار پر اهمیت خواهد بود؛ پیش از این نوت 7 معمولی با قیمت پایه هیجان‌انگیز 999 یوانی (نزدیک به 147 دلاری) توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده و این بار نیز طبق منبع این خبر شرایط همچنان برای راضی بودن از این گوشی با توجه به رده قیمتی 1,399 تا 1,499 یوانی (205 تا 220 دلاری) گوشی فراهم خواهد بود.

منبع

ارسال یک پاسخ