انتخاب درست یک پلیر (قسمت پنجم)

2
5210

در قسمتهای گذشته با ایده کلی در ارتباط با پلیرها و انواع آنها در قیمتهای پائین آشنا شدیم. در این قسمت با پلیرهائی با حدود قیمت بالاتر از حالت قبل و با امکانات بالاتر از قبل آشنا خواهیم شد.

پلیرهای با قیمت و امکانات متوسط

ایده استفاده از پلیرهای با امکانات بالا از ایده فراگیر همگرائی دیجیتالی که تب آن همه جا را گرفته است می آید. ایده ای که سعی در جمع آوری تمام وسایل دیجیتالی در یک دستگاه را دارد ، بطوریکه که می بینیم دستگاههایی مثل موبایل شامل چندین وسیله در یک دستگاه هستند ( دوربین دیجیتال، mp3 پلیر، ضبط خبرنگاری ، دوربین فیلم برداری و البته موبایل ). از همین جا ایده دستگاههای کوچک با امکانات بالا به میان آمد . در این جا بادستگاههایی روبرو هستیم که علاوه بر کار اصلی شان یعنی mp3 بودن دارای امکاناتی نظیر ضبط صدا ، line in ، قابلیت پخش فایل های تصویری ، بعضا دارای صفحه نمایش بزرگ ، دربعضی مدل ها دارای دوربین دیجیتال با قابلیت عکاسی و فیلم برداری و در چندین مدل خاص دارای قابلیت capture کردن از تصویر در حال پخش می باشند.
در ادامه به معرفی چندین مدل معروف و کارا از این دسته می پردازیم :

1- SAMSUNG : این برند دارای مدلهای متفاوتی در این کلاس است که به ترتیب اهمیت عبارتند از :

الف) مدل YP-53Z:
پخش فرمتهای WMA/MP3/OGG/Asf دارای رادیو FM با قابلیت ضبط از رادیو ، اکولایزر های صوتی و با عمر باتری 15 ساعت با هر بار شارژ و با قیمت 170 هزار تومان برای ظرفیت 1 گیگابایت.

samsung yp53z

ب) مدل YP-T8 :
پلیری زیبا با حجم کم که دارای صفحه نمایش 1.8 اینچ بوده دارای قابلیت نمایش فایلهای تصویری با فرمت MPEG4 می باشد. ابعادش عبارتند از 44.5*83*15 میلیمتر .

samsung ypt8

قیمت : 150 هزار تومان با ظرفیت 256 مگابایت ، 180 هزار تومان برای ظرفیت 512 مگابایت ، 210 هزار تومان برای ظرفیت 1 گیگا بایت ، 245 هزار تومان برای ظرفیت 2 گیگا بایت .2- mobiBLU :
پلیرهای این برند در این کلاس همواره دارای مینی هارد ( با ظرفیت 5 تا 8 گیگابایت) و دارای ابعاد نسبتا بزرگی هستند.

الف) mobiBLU DHH :
پلیری زیبا که بارنگ سربی خود بسیار خود نمائی می کند فرمتهای MP3/WMA و فرمت تصویری MPEG-4 را ساپورت می کند دارای رادیو FM با قابلیت ضبط صدا می باشد .همچنین ابعادش عبارتند از : 91.5*14.8*53.5 میلیمتر.

mobiblu dhh

قیمت : 219 هزار تومان برای ظرفیت 8 گیگابایتی

ب) mobiBLU DHH100 :
از لحاظ ظاهری بسیار به مدل قبلی شباهت دارد با این تفاوت که در این مدل از ساپورت فایلهای تصویری خبری نیست .

mobiblu dhh100

قیمت: 166 هزار تومان برای ظرفیت 5 گیگا بایت

3- CREATIVE :
این برند تایوانی در تولید دستگاههای پخش موسیقی ید طولائی دارد و یکی از با کیفیت ترین کمپانی های تولید MP3 پلیر است . کریتیو دارای چندین مدل بسیار معتبر در این کلاس به انتخاب اهل فن است از جمله سایت CNET که هر از چند گاهی دست به انتخاب برترین های صوتی و تصویری جهان میزند همواره درمیان منتخبین خود نامی از پلیرهای کریتیو در این کلاس می برد.

الف) CREATIVE Zen Micro :
پلیری با ظرفیت 5 گیگا بایت و ساپورت فرمتهای MP3/WMA/WAV دارای رادیو FM با قابلیت ضبط از رادیو می باشد . عمر باتری لیتیومی آن با هر با شارژ 12 ساعت می باشد .
قیمت: 195 هزار تومان برای ظرفیت 5 گیگابایت.

creative zen micro

ب)CREATIVE MuVo Vidz :
پلیری بسیارزیبا که توجه هر کسی را به خود جلب میکند . دارای قابلیت پخش عکس و فیلم با فرمت MPEG-4 دارای رادیو FM با ظرفیت پخش 20 کانال دارای ضبط صدا و قابلیت Line-in recording و دارای عمر باتری 10 ساعت با هر بار شارژ می باشد .

creative muvo vidz

قیمت: 512 مگابایت به قیمت 145 هزار تومان و 1 گیگابایت به قیمت 176 هزار تومان .

پ) CREATIVE Zen Neeon :
پلیری مشکی و زیبا که از نظر قابلیت ها از هر نظر مشابه مدل میکرو بوده ولی با این تفاوت که در این جا قابلیت Line-in Recording به آن اضافه شده است .

creative zen neeon

قیمت: 185 هزار تومان برای ظرفیت 5 گیگابایت.

ادامه دارد …

قسمت اول | قسمت دوم | قسمت سوم | قسمت چهارم | قسمت آخر

2 دیدگاه

ارسال یک پاسخ