با اصطلاحات ثبت دومین (Domain) بیشتر آشنا شوید

3
2249

اگر صاحب یک یا چند دومین (Domain) بوده یا باشید احتمالا در هنگام تمدید آن به اصطلاحات خاصی برخورد کرده اید که در این نوشته سعی می کنم در مورد آنها توضیح مختصری ذکر کنم. البته این اصطلاحات در هنگام ثبت دومین ها هم کاربرد دارند چرا که برای این کار اولین قدم بررسی این نکته است که دومین مذکور قبلا توسط فرد یا شرکت دیگری رجیستر شده یا نه و اگر شده آیا می توان هنوز هم به آن چشم امید داشت؟

با اصطلاحات ثبت دومین (Domain) بیشتر آشنا شوید:
ACTIVE: زمانی که یک دومین برای اولین بار رجیستر می شود به آن دومین فعال اطلاق می گردد و تا ۱۰ سال می تواند فعال بماند. در طی این دوره دومین می تواند به رجیستر کنندگان دیگر منتقل شود ( ترانسفر ) اما نمی توان آن را رجیستر کرد ( دارای صاحب است ).

REGISTRAR-HOLD: زمانی که مدت اجاره یک دومین به پایان برسد (Expire شود) به طور معمول به وضعیت REGISTRAR-HOLD منتقل می شود. در این مرحله دومین عملا Expire نشده و صاحب دومین حداقل ۳۰ روز برای تمدید آن مهلت دارد . الته بسته به شرکت رجیستر کننده ، این زمان ممکن است تا ۴۵ روز هم افزایش یابد.

REDEMPTION PERIOD: در این مرحله هرچند دومین از لحاظ فنی Expire شده با این حال صاحب دومین تا ۱۰ روز دیگر هم می تواند نسبت به تمدید آن اقدام کند که البته باز هم بسته به شرکت ثبت کننده ، این زمان تا ۳۰ روز هم قابل افزایش است.

PENDING DELETE: معمولا شرکت ثبت کننده دومین در این مرحله دیگر اجازه تمدید آن را نمی دهد. ظرف مدت ۵ روز پس از PENDING DELETE به دومین برچسب AVAILABLE تعلق می گیرد که به معنای اجازه ثبت دومین برای همگان است و این چرخه مجددا تکرار می گردد.

منبع : http://www.profitpapers.com

3 دیدگاه

ارسال یک پاسخ