سنسور 8 مگاپیکسلی سامسونگ برای دوربین جلو

0
1979
سنسور 8 مگاپیکسلی سامسونگ برای دوربین جلو

یکی از بیزینس‌های سودآور سامسونگ، رده سنسورهای نوری این برند است. سامسونگ در این رده به لطف پیشرفت‌های صورت گرفته در کنار دیگر برندهای مطرح همچون سونی در کلاس سنسور قرار می‌گیرد. این شرکت امروز نسل تازه‌ای از سنسورهای دوربین ISOCEll را معرفی کرده که S5K4H5YB نام دارد. این سنسور 8 مگاپیکسلی به صورت اختصاصی برای دوربین سلفی (دوربین دوم) عرضه می‌شود.

این سنسور جدید جدا از نام بسیار دشواری که برای آن انتخاب شده قرار است تجربه دوربین دوم در گوشی‌های سامسونگ را متحول کند. این سنسور یک نمونه 8 مگاپیکسلی CMOS است که براساس فناوری اختصاصی ISOCELL سامسونگ توسعه داده شده و از فیلتر الگوی رنگی RWB بهره می‌برد. این فیلتر نیز که به‌صورت اختصاصی توسط سامسونگ طراحی شده میزان حساسیت به رنگ و دقت تصویر را در ترکیب با فناوری ISOCELL‌ افزایش می‌دهد.

سنسور 8 مگاپیکسلی سامسونگ برای دوربین جلو

طبق اعلام شرکت سازنده، سنسور S5K4H5YB در نیمه دوم سال جاری به تولید انبوه می‌رسد و شاید Note 5 اولین دستگاه استفاده کننده از این فناوری باشد. نکته عجیب در مورد سنسورهای ISOCELL سامسونگ حضور آن‌ها در تمامی ورژن‌های مختلف Galaxy S5 در سال گذشته بود که به دلائلی نامشخص به سری S6 و S6 Edge ادامه پیدا نکرد و هر دو مدل جدید از سنسورهای سونی در این زمینه بهره می‌برند. این اتفاق این شائبه را در ذهن تقویت می‌کرد که شاید سامسونگ به‌طور کامل از ساخت و تعبیه ISOCELL در گوشی‌های جدید خود منصرف شده است. اما این خبر جدید به تصمیمات تازه این برند در مورد ISOCELL اشاره دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ