با Meizu MX4 با سیستم‌عامل ابونتو آشنا شوید

0
1521
Meizu MX4 با سیستم‌عامل ابونتو

این نخستین باری نیست که سیستم‌عامل محبوب لینوکس ابونتو در قالب یک گوشی موبایلی ظاهر می‌شود. پیش از این نیز برخی از سازندگان تلاش‌هایی را در این زمینه صورت داده‌‌اند. تجربه گوشی MX4 شرکت میزو البته تا حدودی از رقبای خود بهتر است. این گوشی که از لحاظ سخت‌افزاری دقیقا مشابه نسخه اندرویدی خود است به صورت غیر رسمی در غرفه این شرکت در MWC‌ حضور داشت.

در رابطه با مشخصات سخت‌افزاری دستگاه باید به صفحه‌نمایش 5.36 اینچی با وضوح 1920×1152‌ پیکسل، هشت هسته پردازشی در قالب چیپ‌ست MediaTek و 2 گیگابایت رم اشاره کرد. ابونتو روی گوشی موبایل بار دیگر در قالب اپلیکیشن‌هایی در چینش ماتریسی ظاهر می‌شود و همه چیز نیز کامل به حرکت دست و gestureهای مختلف وابسته است. در این توصیف کشیدن دست از سمت چپ منجر به بازگشایی سرویس‌های مختلف می‌شود و تکرار این حرکت از سمت راست نیز Task Switcher را نمایش می‌دهد. از بالا به پایین Swipe کنید و تا به تنظیمات سیستمی دست پیدا کنید و از پایین به بالا دست خود را روی صفحه‌نمایش بکشید تا به تنظیمات شخصی سازی وارد شوید.

Meizu MX4 با سیستم‌عامل ابونتو

تجربه لینوکس روی موبایل با توجه به مشخصات سخت‌افزاری نسبتا بالای MX4 کاملا لذت بخش بوده و تاخیری در آن دیده نمی‌شود. در ویدئوی زیر که توسط سایت GSMArena تهیه شده، می‌توانید بیشتر با این مدل آشنا شوید.

منبع

ارسال یک پاسخ