سامسونگ بلک بری را می‌خرد؟

0
1535
احتمال خرید بلک بری توسط سامسونگ

اوضاع هنوز برای بلک بری با وجود تغییرات در سطح مدیریتی این شرکت و ارائه محصولات جدید و مدرن در یک سال گذشته هنوز روبراه نشده است. جایی‌که حتی مدل بیزینسی و جنجالی پاسپورت نیز ظاهرا راه‌‌کار جالب‌توجه‌ای برای خروج از بحران پیش روی بلک‌بری قرار نداده و آنچه از گزارش‌های تایید نشده به گوش می‌رسد صحبت از خرید این برند توسط سامسونگ در میان است.

گزارش تایید نشده در این رابطه از طرف خبرگزاری رویترز منتشر شده جایی که ناگفته‌ها حاکی از دیدار مدیران این دو برند برای نهایی کردن این معامله است. البته هر دو شرکت سامسونگ و بلک‌بری با انتظار بیانه‌های جداگانه‌ای خبرهای منتشر شده در این زمینه را بی‌اساس تلقی کرده و آن را رد کرده‌اند. در این میان همانند دیگر اتفاق‌های مشابه در این زمینه معمولا خبرهای اعلام شده در نهایت به حقیقت می پیوندد و تایید نشدن این اتفاق از سوی مدیران این دو شرکت نیز امری طبیعی و معمول به نظر می‌رسد.

احتمال خرید بلک بری توسط سامسونگ

طبق اطلاعات همین گزارش، رقم پیشنهادی سامسونگ برای خرید بلک‌بری، رقم 13.35 تا 15.49 دلار به‌ازای هر سهم است که البته بسیار بیشتر از ارزش فعلی سهام این شرکت خواهد بود. صبح امروز و در آغاز بازگشایی بازارهای سهام، اعلام این خبر، ارزش هر سهم بلک‌بری را با 30 درصد افزایش به 12.60 دلار ارتقا داد اما با تکذیب این خبر از سوی هر دو شرکت سامسونگ و بلک‌بریع این ارزش بار دیگر به پایه 10.65 دلار بازگشت که البته هنوز یک دلار از ارزش روز گذشته بیشتر بود.

ارزش بلک‌بری برای شرکت سامسونگ بیش از همه چیز به گنجینه حقوق ثبت اختراع (Patents) این برند تعلق دارد و از این پس سامسونگ می‌تواند آزادانه و بدون پرداخت درصد به شرکت‌های اصلی، از این حقوق در ساخت و توسعه محصولات جدید خود استفاده کند. دیگر نکته مهم و جذاب در این میان، دسترسی سامسونگ به بازار بکر، بیزینسی است که نام بلک‌بری در آن بسیار شناخته شده و معتبر ارزیابی می‌شود. هنوز نمی‌توان در مورد این خبر نتیجه‌گیری قطعی کرد و باید تا تایید و یا رد نهایی آن به انتظار نشست.

منبع

ارسال یک پاسخ