Samsung Armani همراهی رویائی

23
8391

باز هم سامسونگ و معرفی زیبا رویی دیگر، این بار در رده گوشی های سری مد. Samsung Armani در ادامه موجی قرار دارد که Apple iPhone  آغاز کننده آن بود و پس از آن نام های مختلفی با اینترفیسی مشابه iPhone در گوشه و کنار دیده شدند. در ادامه به بررسی کاملی از این گوشی زیبا و خصوصیات برتر آن خواهیم پرداخت. با ما بمانید.

مدل و نام Samsung P520 Armani
ابعاد 10.5×54.5×87.5 میلی متر
وزن 85 گرم
صفحه نمایش 2.6 اینچ
320×240 پیکسل
 قابلیت نمایش 256 هزار رنگ
دفترچه تلفن تا 1000 عنوان
کارت حافظه+حافظه داخلی Micro SD+60MB
ارتباطات GSM سه بانده+GPRS+EDGE+Bluetooth
سیستم عامل ندارد
پردازنده نامشخص
وضوح دوربین 3.15 مگاپیکسل بدون فوکوس اتوماتیک
حداکثر وضوح فیلمبرداری QVGA با 30 فریم در ثانیه
ظرفیت باتری 880mAh

همانگونه که از ظاهر دستگاه به روشنی مشخص است Armani نیز همانند دیگر رقبای موجود در این رده مثل LG Viewty و یا PRADA از اینترفیسی تمام لمسی سود می برد و در آن خبری از صفحه کلید همیشگی گوشی های متعارف نبوده و به لطف صفحه نمایش بزرگ و با کیفیت بکار گرفته شده در دستگاه تمامی کارها کاملا به فرم لمسی صورت می گیرد.

samsung_armani_01.jpg

در اولین نگاه بدون شک زیبایی های فراوان بکار گرفته شده در طراحی این دستگاه بی نظیر هر بیننده ای را به راحتی به خود جذب می کند مخصوصا که حک شدن نام یکی از بزرگان طراحی دنیا یعنی شرکت GIORGIO ARMANI در زیر صفحه نمایش بر جذابیت های فراوان این گوشی افزوده است. پوشش براق بکار گرفته شده در تمامی قسمتهای گوشی گذشته از ایجاد جذابیت فراوان برای آن داستان همیشگی ماندن اثر انگشت بروی اینگونه سطوح را برای Armani به ارمغان آورده است. زیبائی های این دستگاه حتی قبل از گشودن جعبه نیز کاملا خود نمائی می کند. در درون جعبه محتویات دستگاه علاوه بر موارد همیشگی بهمراه هر گوشی همانند باتری، هدست سیمی و شارژر، کیف چرمی بسیار نفیس دستگاه دیده می شود که جلوه بسیار زیبائی به گوشی می بخشد. گذشته از این در نسخه Extended این گوشی (در مقابل نسخه Standard) یک هدست استریو بلوتوث نیز بهمراه آن ارائه می شود. علاوه بر عنوان بکار گرفته شده برای توصیف این گوشی، Armani در نزد سامسونگ به P520 نیز معروف است که از این لحاظ می توان آن را به نوعی ادامه دهنده راه مدلهای P310 و P300 در طراحی ظاهری دانست. چرا که علاوه بر تشابه در فرم و طراحی کیف کاملا مخصوص برای این مدلها، در مسئله ابعاد و اندازه نیز، Armani با ابعاد 10.5×54.5×87.5 میلیمتر و وزن 85 گرمی اش، تعلق خود را به این کلاس کاملا اثبات می کند.

samsung_armani_02.jpg

توصیف رنگ بکار گرفته شده در این دستگاه شاید در نوع خود یکی از سخت ترین کارها باشد چرا که با اینکه در اعلان رسمی سامسونگ رنگ Armani مشکی ذکر شده است ولیکن رنگ بکار گرفته شده در آن ترکیبی ست از مشکی، قهوه ای سوخته و کمی خردلی که این نیز یکی دیگر از جذابیت های آن به شمار می رود(شاید بهترین عنوان برای توصیف این رنگ، برنجی باشد)، رنگ کاور باتری نیز برای خود داستان جداگانه ای دارد ترکیب کرم قهوه ای باشیارهایی همانند طرح چوب، کنتراست زیبائی را در قسمت پشت گوشی بوجود آورده است. قسمت روئی دستگاه به سبک دیگر مدلهای این کلاس کاملا با صفحه نمایش آن پوشانده شده است، ابعاد این صفحه نمایش بزرگ 2.6 اینچ است که از لحاظ اندازه می توان آن را با N95 برابر دانست. رزولوشن بکار گرفته شده در این LCD برابر 240×320 پیکسل بوده و قادر به نمایش 262 هزار رنگ می باشد. تصاویر به نمایش درآمده توسط آن نیز با اینکه در مقابل بزرگان این رده عنوان بهترین را کسب نمی کند، ولی با اینحال حتی در نور مستقیم خورشید نیز رضایت بخش و خوانا ست. همانطور که پیش از این نیز گفتیم بعلت عدم وجود صفحه کلید به فرم فیزیکی در گوشی های این کلاس، این صفحه نمایش دستگاه است که این وظیفه را برعهده می گیرد و نحوه اجرای این وظیفه توسط صفحه نمایش، یکی از مهمترین مواردیست که می بایست در گوشی های رده تمام لمسی مورد توجه قرار گیرد. در مورد Armani با اینکه از لحاظ اجرای دستورات کمی کندی در عملکرد اینترفیس آن دیده می شود ولیکن بعلت استفاده از آیکون های نسبتا مناسب و صفحه کلید بزرگ این وظیفه در آن بخوبی ایفا می شود.  یکی از مشکلات همیشگی گوشی های این کلاس که در محصولاتی همچون iPhone و PRADAکاملا خود را نشان می دهد، عدم وجود علامتی برای تائید لمس شدن صفحه نمایش است بعبارتی دیگر در این مدلها پس از فشردن یک آیکون بروی صفحه نمایش راهی برای مطمئن شدن بابت فشرده شدن آیکون مورد نظر وجود ندارد. راه حل کامل این ماجرا در گوشی LG Viewty با ایجاد یک تک ویبره در محل تماس با صفحه ارائه گردید، راه حلی که تقریبا در Armani نیز بکار گرفته شده است با این تفاوت که در اینجا آن تک ویبره اشاره شده تنها در صورت Confirm شدن یک عملیات ایجاد می شود همانند حالتی که از کاربر در رابطه با حذف شدن یک المان پرسش می شود و بعنوان مثال در هنگام استفاده از صفحه کلید مجازی، خبری از این ویبره نیست!

samsung_armani_03.jpg

بر بالای صفحه نمایش تنها عنصر موجود اسپیکر برقراری تماس می باشد که به فرمی کاملا کشیده جای گرفته است. در زیر صفحه نمایش تنها کلیدهای موجود در قسمت روی گوشی دیده می شوند: کلیدهای طلائی برقراری و رد تماس که برخلاف تصور اولیه مبنی بر لمسی بودن آنها، این دو دکمه کاملا مکانیکی و ساده طراحی شده اند. دکمه رد تماس نقش کلید Power گوشی را نیز بازی می کند. المانهای موجود در سمت راست دستگاه به ترتیب از پائین به بالا عبارتند از دکمه قرمز رنگ Power ، بهمراه کلید Hold برای قفل کردن خاصیت لمسی صفحه نمایش و بلاخره پورت تبادل داده اختصاصی سامسونگ برای اتصال هدست، شارژر و کابل اتصال به کامپیوتر، سابقه سامسونگ در ارائه این پورت به مدلهایی همچون G600 و G800 باز می گردد. در قسمت سمت چپ شکاف Micro SD با قابلیت Hot Swap در بالا و Rocker تغییر حجم صدا در پائین دیده می شود که جایگاه این آخری برای بار چندم است که در گوشی های سامسونگ جابجا می شود: از سمت راست بالا به سمت چپ بالا و اکنون نیز به سمت چپ پائین. نمایش مشهود دو عدد پیچ در کناره های گوشی نیز در نوع خود جالب توجه است.

samsung_armani_04.jpg

در قسمت پائین دستگاه تنها المان موجود قفلی سخت افزاری برای دو دکمه برقراری و رد تماس می باشد و در قسمت بالای دستگاه نیز مطلقا هیچ المانی به چشم نمی خورد داستانی که در مورد قسمت پشت دستگاه نیز تکرار شده است جائیکه گذشته از لنز دوربین 3.15 مگاپیکسلی موجود، هیچ عنصر اضافه دیگری را نمی توان در این قسمت پیدا کرد. درب قسمت باتری در اینجا بدون شک زیباترین عنصر موجود به حساب می آید این قطعه کاملا فلزی همانطور که گفته شد به رنگ زیبای کرم قهوه ای بوده و بعلت جنس بکار گرفته شد در آن کاملا از بجا ماندن اثر انگشت محفوظ می باشد، البته استفاده از کیف مخصوص دستگاه نگرانی بابت ماندن اثر انگشت بروی تمامی قسمتها را از بین می برد این کیف فوق العاده که به نام GIORGIO ARMANI نیز مزین شده است به نحوی طراحی شده است که تمامی کنترلهای گوشی در هنگام استفاده از این کیف کاملا در دسترس باشند و حتی لنز دوربین دستگاه نیز برای خود شکاف جداگانه ای دارد. از نکات جالب توجه در رابطه بااین کیف این است که با بستن آن در هنگامی که گوشی درون کیف قرار دارد بطرز اسرار آمیزی صفحه نمایش نیز بلافاصله خاموش می شود!

samsung_armani_05.jpg

 

با کنار زدن کاور پشتی، باتری 880mAh گوشی پدیدار می شود که برخلاف تصوری که ظاهر slim گوشی در ما ایجاد می کند از لحاظ ابعاد و اندازه می توان آن را با باتری گوشی D900 کاملا برابر دانست. گذشته از زمانهای 220 ساعت در حالت Stand-by و  6 ساعت در حالت مکالمه، حداکثر کارکردی که از این باتری در یک استفاده متوسط می توان انتظار داشت چیزی نزدیک به 3 روز می باشد.

samsung_armani_06.jpg

با روشن کردن دستگاه اینترفیس آشنای سامسونگ برای مدل های اینچنینی با نام Croix بلافاصله خود را نمایان می کند. صفحه Stand-by به سه قسمت مجزا تقسیم شده است که در پائین جایگاه تقویم در مرکز مربعی برای دسترسی به میانبرهای چهار گانه و در بالا نوار دسترسی به قسمت های مختلف دیده می شود. قسمت تقویم در پائین دستگاه اولین چیزی ست که با روشن شدن صفحه جلب نظر می کند ضربه زدن بروی این تقویم باعث تغییر ظاهر آن و سوئیچ شدن آن به تاریخ امروز می شود (البته این کار با Drag کردن هر کدام از View ها به سمت چپ یا راست نیز امکان پذیر است) نکته منفی در این قسمت این است که این تقویم ارتباطی با Organizer داخلی دستگاه نداشته و وقایع ثبت شده در این قسمت در تقویم به نمایش در نمی آیند. با فشردن مربع کوچک تعبیه شده در میانه نمایشگر میانبرهای چهار گانه ای به فرم گوشی های دارای D-Pad ظاهر می شود که در آن میانبرهای Music Player ، دفترچه تلفن، منوی Messaging و Call Log دیده می شوند و فشردن مرکز این دکمه های چهار گانه منوی اصلی گوشی را پدیدار می کند. نوار میانبرهای بالای صفحه نیز شامل سه دکمه کاملا مشخص است که دکمه سمت چپ با فشرده شدن و نگه داشتن (که در نوع خود در دستگاه های لمسی کاملا منحصر به فرد  است) باعث فعال شدن و غیر فعال شدن حالت Silent در گوشی می شود و دکمه سمت راست جهت سوئیچ میان نمایش صفحه کلید عددی دستگاه بکار می رود. دکمه میانی نیز بار دیگر جهت ورود به منوی اصلی در نظر گرفته شده است.

samsung_armani_07.jpg

منوی اصلی گوشی اما به دیگر نمونه های سامسونگ شباهت دارد در اینجا با آیکون های 3×4 به فرم ماتریسی روبرو هستیم که با رنگ مشکی و برنجی خود تناسب کاملی با رنگ بدنه گوشی دارند و بازهم همانند تجربه های قبلی در این زمینه از سامسونگ، خبری از تغییر رنگ این منو با استفاده از Theme نبوده و حالت موجود تنها انتخاب ممکن است. گذشته از ظاهر آیکون ها و استفاده نسبتا راحت از آنها بواسطه اینترفیس دستگاه و ابعاد مناسب آیکون ها، یک نکته منفی نسبتا بزرگ در این اینترفیس مشاهده می شود و آن هم Label دار نبودن هیچکدام از آیکون های منوی اصلی و صفحه Stand-by است امری که با توجه به ظاهر آیکون های عجیب سامسونگ،(که کار را برای حدس زدن نوع کارکرد هر آیکون سخت کرده است) بسیار مشکل آفرین است، البته در منوی اصلی این Label فراموش شده خود را در بالای صفحه نشان می دهد ولی این مربوط به زمانی ست که بروی آیکون مربوط ضربه زده باشیم و با این ضربه وارد آن قسمت شده ایم، قسمتی که پیش از ورود به آن نمی دانیم که چه چیزی در انتظار ماست. تمامی زیر منوی های منوی اصلی به فرم لیست قرار گرفته اند و نکته جالب و کمی مضحک در اینجا این است که تمامی این زیر منوها دارای میانبر عددی برای دسترسی هستند امری که طبیعتا در Armani کاربردی ندارد برای گشتن در میان زیر منوها علاوه بر شیوه معمول Scroll کردن بوسیله حرکت انگشت می توان از Rocker جانبی گوشی نیز سود جست.

از لحاظ کارکرد بعنوان تلفن همانطور که انتظار داریم Armani در رده بالایی قرار دارد و صدای دریافتی و ارسالی توسط آن در سطح کاملا قبل قبولی ست. صدای زنگ و قدرت ویبره گوشی در میان رقبا در سطح کاملا متوسطی قرار می گیرد اما به صورتی ست که امکان از دست دادن یک تماس تقریبا وجود ندارد. نها نکته باقی مانده در این قسمت نمایش ندادن تصویر شخص در هنگام برقراری تماس است، اگرچه در هنگام ورود تماس به گوشی تصویر شخص مورد نظر به صورت تمام صفحه نشان داده می شود.
دفترچه تلفن موجود در دستگاه از لحاظ ظاهری و عملکردی نمونه کاملا مشابه ای از مدلهای قبلی سامسونگ است با این تفاوت که در اینجا سطر جدیدی برای ورود اطلاعات به شیوه استفاده از صفحه نمایش تعبیه شده است. ظرفیت در نظر گرفته شده برای این دفترچه تلفن 1000 عنوان می باشد که برای هر کنتاکت تا 5 شماره می توان ذخیره کرد. شماره های ذخیره شده در حافظه داخلی و سیمکارت هر دو می توانند بطور همزمان نمایش داده شوند. جستجو در میان کنتاکت ها تنها از میان اسم اول آنها صورت می گیرد البته می توان دفترچه تلفن را بگونه ای تنظیم کرد که نام فامیل را اول نشان دهد و از این راه جستجو را از میان فامیل نیز انجام داد.
منوی ذخیره تماس نیز دارای چهار گزینه مختلف است که گزینه پیش فرض در ابتدای ورود به این منو Recent Calls نام دارد و در آن تماس های آخر با دستگاه نشان داده می شود. علاوه بر این در این قسمت محلی برای تعیین Black List و تعیین افرادی که قصد دریافت تماس یا پیام از آنها را ندارید، وجود دارد
منوی Messaging نیز برای خود جذابیت خاصی دارد در اینجا چهار عنوان برای پیام پشتیبانی می شود : SMS، EMS، MMS و کلاینتی برای فرستادن ایمیل که سه تای نخستین دارای ادیتوری مشابه برای فرستادن پیام هستند و با افزودن افکت به متن و یا افزودن تصویر به پیغام بطور خودکار نوع پیغام از SMS به MMS سوئیچ می شود. نکته جالب در مورد استفاده از صفحه کلید مجازی دستگاه در هنگام نوشتن پیغام است جائیکه با یک بار ضربه زدن به محلی که قرار است بدنه پیام در ان نوشته شود این قسمت Highlight شده و با تماسی دیگر صفحه کلید مجازی بروی صفحه ظاهر می شود که استفاده ای کامل و راحت برای کاربر دارد. خصوصیت همیشگی گوشی های سامسونگ یعنی فرستادن پیغام در خواست کمک (SOS) به افراد از پیش تعیین شده در مواقع لزوم و با فشردن چهار بار پشت سر هم دکمه Rocker در Armani نیز گنجانده شده است و مانند قبل بازهم متن پیغام غیر قابل ادیت کردن است. دزدگیر اختصاصی سامسونگ (که قرار است در نسل آینده Symbian 9.3 نیز گنجانده شود) که با تعویض سیمکارت توسط سارق محترم با استفاده از سیمکارت سارق به افرادی که از قبل تعیین کرده ایم، SMS می فرستد در Armani نیز تعبیه شده است.

samsung_armani_08.jpg

 

File Manager استفاده شده در Armani در میان گوشی های غیر هوشمند سامسونگ مطمئنا یکی از بهترین ها لقب می گیرد. در اینجا امکان دسترسی به فولدرهای کارت حافظه بهمراه حافظه داخلی با گزینه های فراوان وجود دارد. امکان کپی کردن و جابجای فایل ها بهمراه امکان مرتب کرد فایل های مختلف موجود در یک فولدر بر اساس نام ، تاریخ و سایز از دیگر امکاناتی ست که این مرورگر در اختیار کاربر قرار می دهد امکان ساختن و پاک کردن فولدر ها (بجز فولدرهای سیستمی) ، فرستادن تکی یا دسته جمعی فایلها توسط بلوتوث و همچنین تعیین سطح دسترسی به فایل های مختلف از طریق قفل کردن آنها از دیگر موارد قابل ذکر در این قسمت است، ولی بازهم مثل قبل داستان همیشگی دسترسی بسیار کند به محتویات کارت حافظه در گوشی های غیر هوشمند سامسونگ در Armani نیز تکرار شده است. گالری مشاهده تصاویر نیز چون همیشه جزئی از این مرورگر داخلی محسوب می شود و برای دسترسی به آن تنها کافی ست فولدر تصاویر را گشود. عکس های موجود در این قسمت توانائی نمایش به فرم 3×3 و یا به حالت لیستی را دارند، امکان کپی و جابجای عکس ها به فولدرهای Images در حافظه داخلی و یا کارت حافظه وجود دارد(ولی نه جای دیگر). امکان زوم در تصاویر نیز یکی دیگر از مواردیست که در این قسمت می توان انجام داد ولی چون همیشه این عمل نیز بسیار کند و با حوصله صورت می گیرد. ادیتور عکس Scalado که در نمونه ای همچون G800 به فراموشی سپرده شده بود در اینجا بار دیگر دیده می شود. این ادیتور قوی به کاربر اجازه اعمال 13 فیلتر مختلف، اعمال درجات مختلف نوردهی، کنتراست ، رنگ و موارد فراوان دیگر را می دهد و با اینکه از لحاظ سرعت گشودن تصاویر بسیار مناسب عمل می کند ولی با اینحال همچنان در اعمال افکت ها و تغییرات کند ظاهر می شود.

samsung_armani_09.jpg

با دارا بودن حافظه داخلی 60 مگابایتی و پشتیبانی از کارت حافظه Micro SD مطمئنا Armani مورد توجه کاربران با کاربری موسیقی نیز قرار خواهد گرفت ولی مطمئنا گذشته از امکانات فراوانی که یک گوشی موسیقیائی می تواند در اختیار کاربر فرار دهد این راحتی استفاده و به عبارت دیگر سهل الوصول بودن این قابلیت است که بزرگترین امتیاز برای دستگاهی اینچنینی قلمداد می گردد، امری که در مورد Armani می بایست آن را کم کم به فراموشی بسپارید چرا که شاید تنها ایرادی که بتوان به این قابلیت دستگاه وارد نمود همین کاربر پسند نبودن دستگاه است. البته زیبائی و بدعت بکار گرفته شده در این پلیر را شاید هیچگاه و در هیچ دستگاه دیگری نبینید در اینجا و با ورود به منوی موسیقی برای بار اول شاید انتظار صفحه ای به این سادگی را نداشته باشید چرا که تنها المان مهم در این صفحه تنها و تنها یک دکمه Play است! البته عنوان آهنگ در حال اجرا در بالا و یک فلش نخودی هم در قسمت بالا سمت چپ دیده می شود. ماجرا از این قرار است که اگر این دکمه Play را رو به بالا و پائین scroll کنید صدای پلیر زیاد و کم می شود و اگر به سرعت تا انتها به سمت راست بکشید به آهنگ بعدی می رود و اگر تا میانه به سمت راست بکشید روی آهنگ به سرعت جلو می رود وظیفه آن فلش کوچک نیز نمایش عکسی از آهنگ (در صورت وجود) می باشد. ایده جالبی ست نه؟ اما در عمل ممکن است برای بسیاری از کاربران به نسبت کنترل های مکانیکی موجود در سایر گوشی های موسیقی آنچنان کاربردی به نظر نیاید. گذشته از این موارد این پلیر نیز همانند دیگر رقبای خود توانائی فیلتر کردن آهنگ ها بر اساس نام خواننده، نام آلبوم، نوع آهنگ و مواردی از این دست را دارد علاوه بر این امکانات دیگری همچون اکولایزرهای پیش فرض با قابلیت ادیت بهمراه نمایش آهنگ در حال پخش در صفحه Stand-by (با قابلیت تعویض مستقیم آهنگ) در این پلیر وجود دارد. فرمت های مورد پشتیبانی  توسط این پلیر عبارتند از : MP3، AAC و AAC+ که نبود فرمتهای محبوب WMA و WAV در آن کاملا احساس می شود. پلیر پخش ویدئو با پشتیبانی از فرمت MPEG-4 و نمایش تمام صفحه در حالت های افقی و عمودی نیز در Armani تعبیه شده است. در کل شاید مهم ترین عیوبی که بتوان به این قابلیت گوشی وارد نمود عدم وجود پورت 3.5 میلیمتری برای اتصال هدست و کند بودن نسبی اینترفیس آن باشد.

samsung_armani_10.jpg

یک نگاه کوتاه به تعداد پنج مگاپیکسلی های حال حاضر سامسونگ کافی ست تا آن را عمده ترین تولید کننده Camera Phone در بازار بدانیم ولی در میان این گوشی های فوق العاده ، مطمئنا Armani جائی ندارد چرا که در ساختار این گوشی زیبا یک دوربین 3.15 مگاپیکسلی با حداکثر رزولوشن 1536×2048 گنجانده شده است که متاسفانه فوکوس اتوماتیک از قابلیتهای آن به شمار نمی رود و در قیاس با نمونه های معمولی 2 مگاپیکسلی همانند N81 نیز آنچنان برتری خاصی ندارد.  با ورود به منوی اصلی همانند قبل کنترلهای مختلف دوربین را در یک ستون عمودی در سمت چپ تصویر مشاهده می کنیم و Tool bar  این بار به سمت راست منتقل شده است. تنظیمات فراوانی در این منو دیده می شود مواردی از قبیل تنظیم حالات عکاسی، تنظیمات افکتهای مختلف نوری، تنظیمات نوردهی، تعیین ابعاد عکس، تنظیم صدای شاتر، تنظیمات ISO  و مواردی از این دست. یکی از قسمتهای جالب در این منو قابلیت Mosaic Shot می باشد که نشان آن را در گوشی های قبلی سامسونگ نیز می توان یافت، قابلیتی که با یک بار فشردن شاتر امکان تهیه چندین عکس از یک منظره را (البته با کیفیتی پائین تر) به کاربر می دهد. کیفیت عکس های گرفته شده توسط این دوربین در سطح متوسطی قرار دارد در اینجا با اینکه از لحاظ تشکیل رنگ در سطح نسبتا بالایی قرار داریم ولی نویز بوجود آمده در تصاویز کمی از حد استاندارد بیشتر است. در کل تصاویر بدست آمده در مقایسه با دیگر 3 مگاپیکسلی ها اگرچه در مقام اول قرار ندارد ولی با اینحال در نوع خود رضایت بخش می باشد. در زمینه فیلمبرداری اما این دوربین کمی از حد متوسط فراتر می رود جائیکه در رزولوشن 288×352 پیکسل این دوربین با 15 فریم در ثانیه و با رزولوشن 320×240 پیکسل (QVGA) می توان به سرعت 30 فریم در ثانیه دست یافت که برای دوربینی در این کلاس از حد معمول بسیار فراتر است. فرمت تصویر برداری Armani به فرم MPEG-4 می باشد.
در رده ارتباطات اما Armani آنچنان دستگاه فوق العاده ای به حساب نمی آید چرا که در آن گذشته از فرکانس های سه گانه GSM تنها رده ارتباطی این گوشی ارتباطات GPRS و EDGE می باشد. بلوتوث ورژن 2 با پشتیبانی از پروفایل A2DP بهمراه USB 2.0 نیز دیگر گزینه های اتصال گوشی به حساب می آیند.

samsung_armani_11.jpg

در یک نگاه کلی همانند دیگر گوشی های موجود در این کلاس، Armani نیز دستگاهی نیست که بتوان آن را در دست هر کسی پیدا کرد و به عبارتی دیگر تعداد افرادی که حاضر باشند برای متفاوت بودن یک دستگاه متوسط، هزینه ای در حدود 730 هزار تومان پرداخت کنند شاید بسیار اندک باشند.

توجه: این مقاله به صورت اختصاصی برای ‏Writeage.com‏ نوشته شده درج تمام یا قسمتی از ‏این ‏مطلب، ‏تنها با ذکر نام سایت و آدرس دقیق این صفحه مجاز است.

23 دیدگاه

 1. با تشکر از مطالب بسیار ارزنده و وزین شما که می دانم گرد آوریشان همتی بس سترگ می طلبد . من با وبلاگ شما تازه آشنا شده ام و تنها دو معرفی نامه را خوانده ام ( samsung f 480 and armani ) سئوالم این است که چرا در قیاسهایی که انجام میدهید اثری از انواع برندهای ppc مثل htc &…. نیست . مثلا چرا همین گوشی رو با یک مدل از imate مثلا در مورد باطری یا نوع confirm شدن یا ….. هر چیزی قیاس نمیکنید ؟ اکثر کسانی که به دنبال این کلاس کارها هستند از مریدان گوشی هایی از نوع ppc یا iphone هستند و این میتونه به جذابیت و البته سود مندی مطالب شما بیفزاید . یا حق.

 2. یه گوشی فوق العاده ، با سبک کاری متفاوت.
  میشه گفت آرمانی در زمینه مد کاملا موفق بوده ، البته نمیشه از سری 88xx نوکیا هم گذشت. ولی به نظرم سادگی و وقار در این گوشی خیلی بیشتر از محصول پر طرفدار نوکیا هست.
  البته شاید بشه یه نیم نگاهی به موتورلا و Dolce & Gabbana هم داشت ولی ، اون گوشی طرح موفقی برای سالهای پیش بوده که هنوز هم جایگاه ویژه ایی داره.
  درباره قیمت باید گفت ، کسی که این گوشی رو انتخاب میکنه صدای گوشی ، رم گوشی ، یا اینکه سامسنوگ به نظر خیلیها مارک دست دوم ( بسی خندیدم!!) فکر نمیکنه………… ، زیبایی ، شیک بودن و متفاوت بودن نسختین ارمغان این گوشی و این برند هست.
  از بابت نقد هم تشکر میکنم ، البته ناگفته نمونه یه جاهایی نگارنده بی لطفی خودشو به این گوشی و شاید برند اثبات کرده ، که شاید از بابت منابع بوده. در نهایت یک دنیا از نقدتون سپاسگدارم.

 3. با عرض سلام
  الهام خانم ضمیه کلیک و بایت رو شما در سایت دیگه ای هم دیدید؟
  “لینک دونی” هم اسمش روشه! یعنی گلچینی از مطالبی که بنظرشون جالب بوده!
  من Writeage و خیلی از وبلاگها و سایت ها رو از همین لینک دونی p30download شناختم.
  موفق باشید.

ارسال یک پاسخ