Siri پیشتاز کورتانا و گوگل در تست چند زبانه

0
1331
پیشتازی سیری بر کورتانا و گوگل now

دیر زمانی پیش از این یکی از برتری‌های سیستم‌عامل iOS اپل به حضور دستیار صوتی Siri در آن تعلق داشت پس از آن رابط‌های کاربری Google Now، کورتانا و S Voice سامسونگ معرفی شدند. به تازگی در یک تست خلاقانه، میزان موفقیت Siri در مقابل کورتانا مایکروسافت و رابط صوتی Google Now سنجیده شده که بار دیگر موفقیت با Siri اپل بوده است.

در این تست 18 سوال به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی، فرانسه، آلمانی و چینی Mandarin از هریک از این دستیاران صوتی در شرایط مساوی پرسیده و پاسخ‌ها جمع‌آوری شدند. در این میان به پاسخ‌ها صحیح امتیاز 1، به پاسخ‌های صحیح از خلال نتایج جست‌وجوی اینترنتی امتیاز 0.5 و به پاسخ‌های نادرست و غیر مرتبط امتیاز 0 تعلق گرفت. در تست زبان انگلیسی هر سه رابط عملکرد نسبتا مشابه و راضی‌کننده‌ای داشتند و Siri با امتیاز 14.5 در صدر قرار گرفت، Cortana با 12.5 دوم شد و  گوگل Now نیز با امتیاز 11.5 جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

در زبان ایتالیاتی، Siri موفیت خود را با امتیاز 14.5 تکرار کرد اما Google Now و Cortana به ترتیب با امتیازهای 8.5 و 6 به هیچ عنوان مطلوب عمل نکردند. در آلمانی و فرانسه با اینکه امتیاز Siri اندکی کاهش یافت اما برتری خود را بر دو رابط صوتی دیگر کاملا حفظ کرد.

پیشتازی سیری بر کورتانا و گوگل now

در تست Mandarin، سیری تنها 1 امتیاز از انگلیسی خود فاصله گرفت و با 13.5 هنوز در صدر جای داشت اوضاع برای دو دستیار صوتی دیگر اصلا مناسب نبود. امتیاز کورتانا در این تست 5 بود و گوگل Now حتی از این نیز پایین‌تر رفته و با ثبت امتیاز 1.5 اوضاع بسیار نابسامانی را نشان می‌ًدهد. گوگل در حال حاضر از پشتیبانی 50 زبان در رابط کاربری خود سخن می‌گوید اما تجربه زبان Mandarin در این رابط صوتی به خود نشان داد که بسیاری از این زبان‌ها چندان نیز توسط گوگل پشتیبانی نمی‌شوند و نمی‌توان به آن تکیه کرد.

در نهایت Siri رقابت را با امتیاز 76 درصدی به نفع خود پایان داد، گوگل Now با امتیاز 46 درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت و جایگاه سوم نیز به کورتانا با امتیاز 42 درصد تعلق داشت.

منبع

ارسال یک پاسخ