Snapdragon 810 در Z5 Compact هنوز داغ است

0
1541
داغ بودن sony xperia z5 compact

مشکلات چیپ‌ست Snpadragon 810 در گرم شدن بیش از اندازه و کاهش کارایی پردازنده‌ها را می‌توان بزرگ‌ترین اتفاق منفی در تاریخ شرکت کوالکام دانست،‌ این اتفاق که کوالکام را از حضور در پرچمدارهای سال 2015 سامسونگ باز داشت مانع از حضور این چیپ‌ست در پرچمداران سونی و HTC نشد. سونی بار دیگر از این چیپ‌ست در خانواده Z5 استفاده کرده اما ظاهرا این مشکل هنوز برقرار است.

چندی پیش و اندکی پس از معرفی مدل‌های سه گانه Z5 توسط سونی در IFA 2015 پس از بازگشایی‌های اولیه مشخص شد که برای رفع مشکل ایجاد گرمای بیش از اندازه در این سه مدل از انتقال‌دهنده‌های گرما و چسب‌های حرارتی مستقیما متصل شده به چیپ‌ست استفاده شده است. گزارش‌های جدیدا منتشر شده در چین مشخص کرده است که کاربران Z5 Compact این گوشی را بسیار داغ احساس کرده‌اند این داغی در حدی بوده است که در پرفورمنس گوشی تاثیر منفی برجای گذاشته و به عنوان نمونه تاچ‌های صفحه‌نمایش با تاخیر دریافت شده یا حتی دریافت نمی‌شود و ریست کردن Z5 Compact نیز این مشکل را کاملا برطرف نمی‌کند.

داغ بودن sony xperia z5 compact

سونی ممکن است برای حل این مشکل آپدیتی را ارائه کند اما این آپدیت چاره‌ای جز اجرا شدن از طریق کاهش پر فورمنس و اصطلاحا throttle کردن پردازنده ندارد که این موضوع نیز در نهایت نمی‌تواند به نفع سونی به خصوص برای گوشی‌های پرچمدار این برند تمام شود و شاید راه‌حل انتخابی LG در برگزیدن چیپ‌ست ضعیف‌تر Snpadragon 808 اما بدون مشکل گرمایشی هوشمندانه‌تر باشد. ویدئوی زیر در مورد دریافت نکردن برخی تاچ‌های کاربران توسط گوسی توسط یکی از کاربران در این زمینه تهیه شده است.

منبع

ارسال یک پاسخ