بلک‌بری بعدی را آلکاتل می‌سازد؟!

0
1941
گوشی بعدی بلک بری را آلکاتل می‌ سازد

با ساخت Priv، شرکت بلک‌بری رسما ساخت اسمارت‌فون‌های اندرویدی را در دستور کار خود قرار داد. چندی پیش این شرکت کانادایی از ساخت دو گوشی اندرویدی ارزان‌تر از سری Priv در سال جاری خبر داد که یکی دارای کیبورد فیزیکی و دیگر ساده است اینک ظاهرا مشخص شده که شرکت چینی TCL که صاحب برند آلکاتل محسوب می‌شود یکی از این گوشی‌ها را می‌سازد.

مدارکی که جدیدا در این مورد به دست آمده شک و گمان‌‌ها در مورد انتخاب TCL‌ به عنوان سازنده اسمارت‌فون بعدی بلک‌بری را تا حدود زیادی به واقعیت نزدیک می‌کند. در یکی از این مدارک چندی پیش گوشی جدید از شرکت TCL به  تایید اتحادیه وای‌فای (Wi-Fi Alliance) رسید نام اولیه این مدل DTEK 50 است. این نام از آن جهت جالب توجه است که پیشوند DTEK پیش از این در مورد BlackBerry Priv نیز مورد استفاده قرار گرفته بود و از آن نیز جالب‌تر نام مدل این محصول است که با عنوان STH100-2 شناخته می‌شود که این نام نیز نزدیکی جالبی به محصولات بلک‌بری به‌خصوص مدل Priv با نام مدل STV100-1 دارد.

گوشی بعدی بلک بری را آلکاتل می‌ سازد

این مدارک با خبرهای پیشینی که سخن از آغاز یک همکاری داخلی مابین TCL و بلک‌بری می‌داد همخوانی و مطابقت داشته و می‌توان با درصد اطمینان بالایی از نزدیک بودن تولد نخستین ثمره این همکاری سخن گفت که در اطلاعات منتشر شده از آن با عنوان BlackBerry Hamburg یاد شده است. این مدل که ظاهرا براساس Alcatel Idol 4 ساخته شده دارای یک صفحه‌نمایش 5.2 اینچی فول اچ‌دی و یک چیپ‌ست Snpadragon 615 بوده و بدین‌ترتیب در رده میانی بازار جای می‌گیرد.

منبع

ارسال یک پاسخ