طراحی سایت و 5 نکته کلیدی آن که باید بدانید!

3
10952

چگونه وب سایت خود را ساخته یا می‌سازید . از چه نوع فونت , رنگ و یا تصاویری استفاده می‌کنید . تفاوت بین موفقیت و شکست در کاهش میزان Bounce و همینطور افزایش ورودی به وب سایت است که در اینجا نکاتی را در رابطه با طراحی سایت توضیح خواهیم داد .

یکی از بدترین مواردی که برای وب سایت‌ها اتفاق می‌افتد این است که کاربران با ورود به وب سایت شما بلافاصله از آن خارج شوند. بی شک ارائه دادن چیزی که مردم دقیقا به دنبال آن هستند بسیار سخت و دشوار است و آن‌ها نیز همیشه در حال پیدا کردن و دنبال کردن هستند . طراحی سایت یکی از نکاتی است که می‌تواند کاربران را به سمت شما سوق دهد. اگر می‌خواهید بازدید کنندگان وقت بیشتری را در وب سایت شما بگذرانند و یا خرید بیشتری بکنند پس نیاز است به 5 نکته ما را در این مطلب دنبال کنید :

طراحی سایت

درهم بودن سایت

1 – از در هم بر هم بودن وب سایت دوری کنید . این موضوع بسیار ساده است این روز‌ها تصاویر غیر منتظره و هرز بسیار زیاد دیده می‌شود که ذهن و حواس مخاطب را از مطلب اصلی دور نگاه داشته و این جزییات اضافی باعث از بین رفتن حس کنجکاوی مخاطب می‌گردد . Paolo Vidali استراتژیست ارشد در زمینه بازاریابی محصولات دیجیتالی می‌گوید : برای حفظ کردن بازدید کننده و باقی ماندن او در وب سایت تان باید از در هم بر هم بودن دوری کنید . به عنوان مثال از به کار بردن تعداد زیادی تصاویری گرافیکی , لوگو , عکس‌ها و یا تصاویر انیمیشن دوری که ذهن و چشم بازدید کننده را از مطالب مهمتر و اصلی دور می‌کند . باید با کم کردن لینک‌ها و تصاویر اضافی در طراحی سایت گزینه‌ها را محدود کرده و از به کار بردن تصاویر در بالا و پایین وب سایت بکاهید.

five-fondamental-key-to-web-design-02

2 – به بازدید کنندگان سایت اتاق تنقس بدهید . ایجاد فضای کافی بین نوشته‌ها و پاراگراف‌ها می‌تواند کمک زیادی به حفظ کاربر وب سایت شما بکند. زیرا وجود تصاویر در بین نوشته‌ها یا طراحی های ساده گرافیکی باعث می‌شود تا کاربر نفس بکشد و از یکنواختی خسته نشود سعی کنید در طراحی سایت حتماً این مورد را مد نظر داشته باشید. Hannah Spencer طراح گرافیک می‌گوید : کنترل فضای سفید مناسب در بین نوشته‌ها در وب سایت می‌تواند با تمرکز بر روی محتوا و داده‌ها کاربر را در وب سایت حفظ کرده و وجود او را طولانی تر نماید . در حال حاضر تجربه کاربران می‌تواند باعث افزایش بازده وب سایت گردد.

فونت سایت

3 – فونتی را که خواندنش آسان باشد انتخاب کنید . انتخاب یک فونت برای نوشته های وب سایت تان بسیار اهمیت دارد . فونتی که بتواند هماهنگی کافی با تمام دستگاه هایی که به وب سایت شما می‌آینده را داشته باشند. دیگر زمان آن سر رسیده که تمام کاربران با لب تاپ و یا سیستم کامپیوتر خود به وب سایت شما بیایند . حال می‌توانید مهمان هایی را ببینید که با دستگاه تلفن همراه و یا تبلت وارد وب سایت شما خواهند شد . فونتی که بتواند نیاز تمام کاربران را در هر اندازه دستگاهی برآورده کند بسیار مهم است . Novoa : توصیه می‌کند که در وب سایت تان از فونت های جهانی استفاده کنید تا بتوان تمام افراد چه در تلفن همراه و چه در کامپیوتر آن را ببیند. حتماً در طراحی سایت این مورد را مد نظر داشته باشید که استفاده از فونت خوانا و همچنین قابل مشاهده در تمام دستگاه‌ها یک نیاز اولیه محسوب میشود.
البته شاید یک برنامه نویس هنگام طراحی سایت به این مورد اهمیت ندهد که سایت شما با چه فونتی قابل مشاهده باشد زیرا تمام فکر او در پیش کدهای سایت است لذا شما حتماً باید این مورد را به او متذکر شوید.
یک فونت در وب سایت باید با اندازه ای حدودا 11pt کاملا خوانا باشد . Giffin می‌مدیر عامل یک شرکت بازرگانی اینترنتی می‌گوید : اگر شما در وب سایت می‌خواهید از فونتی مناسب استفاده کنید پیشنهاد من استفاده از 2 خانواده از فونت‌ها برای ساپورت تمامی دستگاه‌ها است.

و همینطور اگر طراحی سایت شما دارای عرضی ثابت است باید اندازه فونت هایی که استفاده می‌کنید را تا حداکثز 15 تا 20 کلمه اجازه تغییر اندازه در هر خط داشته باشند . Lurie می‌گوید : اگر شما از یک طراحی سیال در وب سایت تان استفاده می‌کنید . اجازه دهید در ابعاد صفحه نمایش 1000*900 پیکسل . در هر خط حدود 15 تا 20 کلمه جای گیرد.

صفحات جداگانه در طراحی سایت

4 – اطلاعات تکمیلی در تمام صفحات سایت – بیشتر دارندگان وب سایت‌ها همیشه به این موضوع فکر می‌کنند و اهمیت می‌دهند که بازدیدکنندگان وب سایت را از صفحه اول و صفحه اصلی شروع کنند و بیشتر اطلاعات مهم و کلیدی را نیز در صفحه اصلی قرار می‌دهند. در صورتی که Michael Freeman مدیر ارشد در زمینه تجزیه تحلیل CEO و موتور های جستجو می‌گوید : واقعیت این است که اکثر بازدید کنندگان وب سایت شما در هنگام ورود به وب سایت به صفحه اصلی وارد نمی شوند پس باید این موضوع را در نظر بگیرید که اطلاعات مهم و کلیدی را به گونه ای آماده کنید و طراحی سایت شما به نحوی باشد که هر کاربر با ورود به هر صفحه ای از وب سایت شما بتواند تمام اطلاعات مهم را در همان ابتدا دریابد.

طراحی واکنش گرا

5 – استفاده از یک طراحی واکنش گرا در وب سایت می‌تواند کلید موفقیتی برای شما باشد . وب سایتی که به صورت خودکار همگام با انواع ابعاد دستگاه‌ها بوده و سازگار بماند. طراحی سایت واکنش گرا بسیار مفید تر از آن است که چندین نوع از وب سایت آماده شود تا برای هر دستگاه با هر ابعادی نمایش داده شود . Jayme Pretzloff مدیر بازاریابی آنلاین می‌گوید : برای ساخت یک تجربه خوب برای کاربر باید زمان بیشتری را صرف وب سایت خود کرده و امکاناتی مانند همین موضوع , واکنش گرا بودن وب سایت برای هر مرورگر و هر دستگاهی با هر ابعادی ارائه دهد.

3 دیدگاه

  1. دقیقا رنگ بندی صحیح بسیار تاثیر داره در نظر کاربر.
    نحوه به کار بردن رنگ های مختلف در کنار یکدیگر و همچنین ارتباط تم رنگ با محتوای سایت از نکات موثر در جلب نظر کاربر هستش.
    ممنون از مطلب خوبتون

ارسال یک پاسخ