ک مثل کین خواهی

1
4693

ک مثل کین خواهی (V for Vendetta) فیلمی بسیار هیجان انگیز و در عین حال هوشمندانه در باره مرز باریک و بحث انگیز بین آزادی و امنیت است که از روی یک داستان مصور دهه ۸۰ ساخته شده است.

داستان فیلم، در آینده ای نزدیک رخ می دهد. زمانی که یک حکومت مستبد در انگلستان به قدرت رسیده است و به بهانه امنیت، آزادی شهروندان را محدود کرده و به حقوق و حریم شخصی افراد تجاوز می کند. در این میان مردی، برای مبارزه با سیستم به پا می خیزد. او ماسکی شبیه به چهره «، گای فاکس»، بر صورت می گذارد و نام خود را «،وی»، (V) گذاشته است. گای فاکس در قرن هفدهم علیه استبداد دولت جرج اول به پا خواست و هنگامی که قصد داشت با ۳۶ بشکه باروت، پارلمان آن دوره را منفجر کند دستگیر و اعدام شد.حالا، (وی) می خواهد به کین خواهی او پارلمان انگلیس را به عنوان سمبل فساد حکومت، منفجر کند. در این میان او به طور تصادفی زنی (با بازی ناتالی پورتمن) را از دست ماموران حکومت نجات می دهد که بعدها قدم در راه (وی) می گذارد.

V for Vendetta

فیلم، بیانیه ای رسا در باب اهمیت آزادی به عنوان اساسی ترین نیاز انسانها در حال حاضر است. البته آزادی مورد نظر فیلم، از نوع آزادی های مورد اشاره بعضی دوستان نیست که حد و مرزی داشته باشد! از جمله در گوشه هایی از فیلم، به اهمیت آزادی همجنس گرایان اشاره می شود. با این حال ، فیلم حتی در بیان همین موارد هم همدلی تماشاگر را بر می انگیزد.
بازی های فیلم بسیار روان و خوب است و صحنه های اکشن به خوبی در دل داستان جای گرفته اند. اما نقطه اتکا و قوت فیلم از دید من موسیقی عالی و حساب شده فیلم است که در صحنه انفجار پارلمان به اوج زیبایی اش می رسد.
دیدن این فیلم را (البته با کیفیت بالای تصویر و صدا) به همه دوستان توصیه می کنم.

یک دیدگاه

  1. من این فیلمو دیدم…حرف نداشت.ناتالی پورتمن مثل همیشه عالی بود.این توصیه دیدن فیلم با کیفیت عالی رو هم جدی بگیرین.

ارسال یک پاسخ