vivo سازنده اولین گوشی با اثر انگشت زیر صفحه نمایش نه سامسونگ!

0
2547
vivo سازنده اولین گوشی با اثر انگشت زیر صفحه نمایش نه سامسونگ!

سه روز پیش شرکت Synaptics به صورت رسمی از اولین سنسور اثر انگشت درون صفحه‌نمایش رونمایی کرد و به این موضوع اشاره کرد که این فناوری اثر انگشت زیر صفحه نمایش در تولیدات یکی از 5 برند برتر تولیدکننده موبایل به کار گرفته می‌شود. در حالی که بسیاری از کاربران و صاحب‌نظران این شرکت را سامسونگ تلقی کرده بودند حالا مشخص شده که اولین شرکت ارائه کننده این فناوری سامسونگ و دیگر نام‌های آشنا در این صنعت نبوده و این افتخار نصیب شرکت چینی vivo خواهد شد. این خبر توسط Patrick Moorhead از همکاران مجموعه Forbes منتشر شده که مدتی را با محصول پیش‌تولید این کمپانی مجهز به فناوری گذرانده است.

vivo سازنده اولین گوشی با اثر انگشت زیر صفحه نمایش نه سامسونگ!

انتشار این خبر که معادل نبود سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش در پرچمداران اصلی بازار مثل سامسونگ و هواوی است از سوی دیگر خبر خوبی برای بازارهای آسیایی و تولیدکننده‌گان چینی است که می‌توانند از این طریق ارزش افزوده تازه‌ای را به محصولات خود افزوده و رقابت تازه‌ای را با بزرگان آغاز کنند. vivo در کنار Oppo و OnePlus سه شرکت زیر مجموعه هولدینگ عظیم BBK به حساب می‌آیند که در صورت احتساب آنها روی یکدیگر می‌توانند به سادگی به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب شوند.

vivo سازنده اولین گوشی با اثر انگشت زیر صفحه نمایش نه سامسونگ!

در فناوری جدید شرکت سیناپتیکس انگشت نزدیک شده به صفحه‌نمایش باید به نوعی روشن شود تا سنسور از بازتاب نور بتواند اثر انگشت را تشخیص دهد. برای ایجاد این بازتاب باید بخشی از صفحه‌نمایش روشن شود خود سنسور البته انرژی چندانی مصرف نمی‌کند و جریانی معادل 80 میلی آمپر برای تغذیه آن کافی ست. این مجموعه ظاهرا از سنسورهای حرکتی دستگاه مثل شتاب‌سنج برای تشخیص زمان مناسب برای فعال کردن سنسور با توجه به جایگاه دست و گوشی استفاده می‌کند. قطر این سنسور تنها 0.69 میلی‌متر است و بنابراین حضور آن تأثیر خاصی در افزایش ضخامت گوشی ندارد اما باید همراه با صفحه‌نمایش به صورت کامل از ابتدا ساخته شود. اثر انگشت زیر صفحه نمایش البته برای اولین بار در این صنعت ظاهر نشده و پیش از این کوالکام نیز تلاش‌هایی را در این زمینه صورت داده که در آن زمان نیز vivo یکی از پیشتازان استفاده از آن فناوری در یک گوشی نمایشی بود.

منبع

ارسال یک پاسخ