VoIP برای اپلیکیشن Google Voice ارائه می‌شود

0
1277
VoIP برای اپلیکیشن Google Voice ارائه می‌شود

شرکت گوگل ظاهرا پس از سال‌ها بررسی و تست نسخه آزمایشی پروتکل انتقال اینترنتی صدا یا Voice over Internet Protocol قرار است VoIP را برای اپلیکیشن Google Voice ارائه کند. این موضوع که از محتوای توئیتی از Scott Johnston مسئول ارتباطات آنی مجموعه گوگل (Realtime Communications) منتشر شده به این موضوع اشاره می‌کند که فناوری VoIP آخرین مراحل تست خود را برای اپلیکیشن Google Voice در حال گذراندن بوده و به زودی احتمالا در هفته آینده در اختیار عموم کاربران این برنامه قرار می‌گیرد.

VoIP برای اپلیکیشن Google Voice ارائه می‌شود

این آپدیت به کاربران Google Voice امکان برقراری و دریافت تماس بر بستر وای‌فای و موبایل دیتا را می‌دهد و امکان انجام این کار از طریق موبایل دیتا نیز فراهم خواهد بود سپتامبر گذشته بعد از تقریبا هشت ماه تست و بررسی این امکان، برخی از کاربران گوگل‌ویس که در پروژه تست امکانات بتای این اپ حضور نداشتند از فعال شدن ویژگی VoIP در این برنامه خبر دادند هرچند این امکان در آن مرحله سرتاسری نبود و در اختیار همه قرار نگرفت.

تماس بر بستر وای‌فای مناسب شرایطی طراحی شده که به آنتن موبایل دسترسی ندارید اما در عوض وای‌فای پر سرعتی در اختیار شماست که امان انتقال صدا بر این بستر وجود دارد. در حال حاضر برخی از اپراتورهای موبایل مجازی (MVNO) در کشورهای مختلف جهان از این گزینه پشتیبانی می‌‌کنند که شاید بهترین و ملموس‌ترین مثال در این زمینه، پروژه فای گوگل باشد. در این سرویس، برقراری تماس از طریق وای‌فای در اولویت قرار دارد اما در صورت دسترسی نداشتن به وای‌فای، شرایط برای استفاده از دیتای اپراتورهای مختلف (Spirint و T-Mobile در آمریکا) وجود دارد.

اپلیکیشن Google Voice برای اندروید و iOS و کاربران دارای اکانت گوگل شخصی در آمریکا و کانادا در دسترس قرار دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ