ZTE اسمارت‌فونی با دو notch تولید خواهد کرد!

1
2667
ZTE اسمارت‌فونی با دو notch تولید خواهد کرد!

پس از آنکه Essential Phone و اپل نخستین بار در گوشی PH-1 و آیفون X، از notch یا بریدگی صفحه‌نمایش در بخش بالائی استفاده کردند، نخستین واکنش سازندگان دیگر گوشی‌های هوشمند، اشاره به این ویژگی به عنوان نقص در طراحی صفحه‌نمایش بود اما آرام‌آرام بسیاری از برندهای تولیدکننده گوشی‌های هوشمند با چرخشی مشهود گوشی‌های متعددی را با این ویژگی روانه بازار کردند که برخی از نام‌آشناترین آنها سری P20 و P20 Pro‌ هواوی، ایسوس Zenfone 5 و اوپو F7 باشند. این رویه با اینکه هنوز با استقبال چندانی در بین کاربران ایجاد نشده هنوز از سوی طراحان اندرویدی ادامه پیدا کرده و هر بار خبر تازه‌ای در زمینه به‌کارگیری notch در گوشی‌های دارای این سیستم‌‌عامل می‌شنویم.
جالب‌ترین خبر در این مورد امروز به نقل از کمپانی چینی ZTE منتشر شده که در آن به طرحی کانسپتی از یک گوشی آینده این برند اشاره شده که نه‌تنها یک بریدگی در بالا دارد بلکه در پائین صفحه‌نمایش آن نیز بریدگی دوم را به وضوح می‌توان مشاهده کرد. این گوشی که در حال حاضر از آن با عنوان ZTE Iceberg یاد می‌شود در notch بالائی مثل دیگر نمونه‌های مشابه، دوربین دوم، سنسور تنظیم نور و اسپیکر تماس را جای داده و در دومین بریدگی بخش پائینی نیز اسپیکر دوم که در همکاری با اولی صدای استریو را تولید می‌کند دیده می‌شود. بریدگی‌های دوگانه در این پنل با اینکه ظاهری نچندان ایده‌آل به دستگاه می‌بخشد اما باعث شده حداقل در طرحی که از این مدل در دست داریم، تقریبا کل بخش روئی به صفحه‌نمایش اختصاص پیدا کند.

ZTE اسمارت‌فونی با دو notch تولید خواهد کرد!

Notch دوگانه تنها نکته جالب در طراحی Iceberg نیست و با نگاه دقیق‌تر، به لبه‌های شیشه‌ای در چهار طرف دستگاه بر می‌خوریم که نسبت به یک گوشی عادی بیش از اندازه بیرون زده‌اند. در صورتی که جنس این لبه‌های شیشه‌ای باشد می‌توان انتظار داشت که با دیوایسی کاملا آسیب‌پذیر هنگام افتادن روی سطوح سخت روبرو باشیم. از دیگر موارد قابل ذکر در مورد این گوشی از روی تصاویر آن باید به دوربین‌های دوگانه بخش پشتی، سنسور اثر انگشت در همین قسمت و نوع کانکشن اتصال (از نوع pogo-pins) احتمالا برای متصل کردن لوازم جانبی (به سبک Moto Modهای موتورولا) اشاره کرد. ظاهرا ZTE، گوشی Iceberg را برای بعد از سال 2018 موکول کرده است اما با توجه به کانسپت بودن این طرح شاید در آن زمان نیز این مدل آماده ورود به بازار نشود.

منبع

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ