آی‌فون 6 و 6 Plusهای 64 گیگی مشکل‌آفرین شدند

0
1163
مشکل حافظه در نسخه 64 گیگابایتی آیفون 6

گویا مشکلات اپل در نسخه‌های جدید آی‌فون پایانی ندارد. پس از دردسر خمیدگی  iPhone 6 Plus که طبیعتا امکانی برای ارائه راه‌حلی از سوی اپل برای رفع آن وجود ندارد به تازگی مشکل دیگری در این گوشی‌ها رخ داده که البته این یکی قابل رفع خواهد بود. آنگونه که مشخص شده حافظه‌های NAND نسخه‌های 64 گیگابایتی آی‌فون 6 و 6 پلاس این بار با مشکل روبرو شده‌اند.

در ساختار این حافظه‌های فلش از فناوری TLC NAND یا tripple-level cell استفاده شده است که با توجه به مشکل حاضر در کنترلر این نوع از حافظه مواردی همچون بوت‌لوپ (قرار گرفتن در یک لوپ بدون لود شدن کاملا سیستم‌عامل)، کرش کردن و کند شدن فرایند خواندن و نوشتن رخ می‌دهد. اولین مورد از این نوع مشکلات چند روز گذشته گزارش شد و اپل نیز آن را تایید کرد.

حافظه‌های TLC در مقابل نمونه‌های MLC و SLC که به ترتیب در هر سلول از حافظه 2 و 1 بیت اطلاعات را ذخیره می‌کنند در هر سلول اقدام به ذخیره کردن 3 بیت دیتا کرده و بدین‌ترتیب طبیعتا در قیمت صرفه‌جویی می‌کند اما کیفیت آن در مقابل دو نوع دیگر کاهش پیدا می‌کند. با وجود اینکه بسیاری از ناظران به عدم امکان رفع این مشکل بدون تعویض حافظه اشاره می‌کنند اما اپل قول رفع این مشکل را در آپدیت آینده سیستم‌عامل یعنی iOS 8.1.1 داده است. با این وجود اپل اشاره کرده که در آینده هر دو خافظه 64 و 128 گیگی iPhone 6 و  iPhone 6 Plus با فناوری MLC تولید می‌شوند.

مشکل حافظه در نسخه 64 گیگابایتی آیفون 6

منبع

ارسال یک پاسخ