فبلت Note 5 صفحه‌نمایش 4K خواهد داشت

0
1297
صفحه نمایش 4k برای نوت 5

با اینکه مدت بسایر کوتاهی از ارائه نسل چهارم فبلت‌های فوق‌محبوب Note سامسونگ در بازار می‌گذرد اخبار و اطلاعات تازه‌ای در مورد نسل پنجم که طبیعتا Note 5 نامیده خواهد شد به‌صورت غیر رسمی منتشر شده است. مهم‌ترین نکته اشاره شده در این اطلاعات جدید در بخش صفحه‌نمایش دستگاه قرار دارد که به احتال قریب به یقین برای اولین بار در سامسونگ به وضوح 4K مجهز می‌شود.

با اینکه استفاده از پنل‌های موبایلی با وضوح  2560×1440 پیکسلی نیز به‌دلیل محدودیت‌های چشم‌ انسان از یک سو و مصرف بالای باتری از سوی دیگر هنوز با انتقاد همراه است؛ سازندگان گوشی‌های موبایل برای جذب مخاطبان بیشتر از این رقم نیز فراتر رفته و آهسته‌آهسته سخن از صفحه‌نمایش‌های موبایلی با وضوح 4K به میان می‌آید. آخرین اخبار از مجموعه سامسونگ اطلاعاتی است که سایت Phone Arena به آن‌ها اشاره کرده است جایی‌که نخستین پنل 4K سامسونگ با سایز 6 اینچ در Note 5 استفاده می‌شود. این قضیه در صورت صحت فشردگی صفحه‌نمایش نوت 5 را به بیش از 700ppi یعنی نزدیک به دو برابر توانایی چشم انسان در تفکیک پیکسل‌ها ارتقا می‌دهد.

از سوی دیگر با توجه به اینکه معمولا از مشخصات پردازشی نسبتا یکسانی در خانواده Note و Galaxy S سامسونگ استفاده می‌شود و آخرین اطلاعات تایید نشده نیز از حضور چهار هسته ARM A57 و چهار هسته ARM A53 در Galaxy S6 خبر می‌دهد می‌توان انتظار داشت که همین چینش پردازشی در Note 5‌ نیز حضور داشته باشد. تا زمان معرفی Note 5 یعنی تابستان سال آینده در نمایشگاه IFA البته همچنان زمان زیادی باقی است.

صفحه نمایش 4k برای نوت 5

منبع

ارسال یک پاسخ