DxOMark : گلکسی S9 پلاس بهترین دوربین موبایلی جهان

0
1478
DxOMark : گلکسی S9 پلاس بهترین دوربین موبایلی جهان

از معرفی گلکسی S9 و S9 پلاس سامسونگ حالا نزدیک به یک هفته می‌گذرد؛ این پرچمداران سامسونگ با اینکه از لحاظ ظاهری تفاوت‌ بزرگی نسبت به گلکسی S8 و S8 پلاس سال گذشته نکرده‌اند اما ماجرا در مورد درون آنها چیز دیگری ست؛ جدا از بخش پردازشی کاملا قوی‌تر حالا نوبت خودنمائی بخش دوربین این گوشی‌ها رسیده است. DxOMark که به عنوان مرجعی برای تعیین کیفیت دوربین‌های مختلف از جمله دوربین‌های موبایلی به حساب می‌آید امروز کار بررسی گوشی گلکسی S9 پلاس را به پایان رساند و در جمع‌بندی نهائی خود از این گوشی به عنوان برترین دوربین موبایلی جهان یاد کرد. گلکسی S9 پلاس این عنوان را در حالی از آن خود کرده است که تا پیش از این گوگل پیکسل 2 در این جایگاه به عنوان برترین دوربین موبایلی جای داشت و پس از آن نیز آیفون X و هواوی میت 10 پرو جای داشتند که حالا به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا چهارم قرار گرفته‌اند.

DxOMark : گلکسی S9 پلاس بهترین دوربین موبایلی جهان

یک نکته جالب در این میان این است که همین چند روز پیش گزارش دیگری از یک موسسه فعال در همین زمینه یعنی Consumer Report منتشر شد که در طی آن، دوربین آیفون X به عنوان برترین دوربین موبایلی شناخته شده بود؛ این اختلاف را می‌توان تا حدودی به متفاوت بودن احتمالی روشن‌های تست و متدهای مورد بررسی توسط این دو موسسه مرتبط دانست. DxOMark در مورد دوربین گلکسی S9 پلاس این‌گونه آورده است : «سامسونگ Galaxy S9 پلاس اسمارت‌فونی بدون هرگونه ضعف واقعی در بخش دوربین در هر دو قسمت عکاسی و ویدئو است، این [گوشی] در تمامی مراحل خوب عمل می‌کند و به طور کیفیت تصویر خوبی را در عکس و ویدئو در همه [شرایط] نوری و موقعیت‌های عکاسی ارائه می‌دهد». DxOMark‌ از کیفیت زوم و بوکه این گوشی نیز به نیکی یاد کرده است.

در تست این سایت، گلکسی S9 پلاس در عکاسی به امتیاز 104 و در فیلم‌برداری به امتیاز 91 و در کل به امتیاز 99 دست پیدا کرده که نسبت به پیکسل 2 با امتیازهای 99 و 96 و امتیاز کلی 98 و آیفون X با امتیازهای 101 و 89 و امتیاز کلی 97 و در نهایت هواوی میت 10 پرو با امتیازهای 100 و 91 و امتیاز کلی 97 در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرد. گزارش کامل بررسی را در لینک منبع بخوانید.

منبع

ارسال یک پاسخ