تولد انرژی رایگان،افسانه یا واقعیت؟

41
16287
یک شرکت ایرلندی از دانشمندان دعوت کرد ” انرژی رایگان ” را آزمایش کنند.
یک شرکت ایرلندی جامعه علمی را به چالش گرفته تا یک تکنولوژی توسعه یافته توسط آن شرکت را تست کنند که ادعا می کنند انرژی رایگان تولید می کند.
شرکت Steorn می گوید این اختراع بر اساس برهم کنش میدانهای مغناطیسی عمل می کند و اجازه تولید انرژی پاک، رایگان و ثابت را می دهد – ، مفهومی که یکی از اصول اولیه فیزیک را به چالش می کشد.

این شرکت ادعا می کند این تکنولوژی را می توان به طور بالقوه جهت تولید انرژی در تمام وسایل بکار برد، از موبایل تا اتوموبیل ها.
Steorn ادعایش را از طریق یک آگهی در نشریه اکونومیست همین هفته (هفته سوم آگوست 2006)، منشر کرده است. در این آگهی نقل قول معروفی از برنده ایرلندی جایزه نوبل ادبیات، جرج برنارد شاو، ذکر شده که گفته است: “همه حقایق بزرگ در ابتدا کفرآمیز جلوه می کنند”.
شون مک کارتی (Sean McCarthy) مدیر ارشد Steorn گفته است آنها از 12 فیزیکدان دعوت کرده اند تا با دقت زیاد این فن آوری را آزمایش کنند تا بتوان آن را توسعه داد.
مک کارتی می گوید: “چیزی که ما ساخته ایم راهی ست برای طراحی میدانهای مغناطیسی تا هنگامی که دور این میدانها حرکت می کنید به صورتی که نقطه آغاز و پایان حرکت یکجا باشد به انرژی دست می یابید”.
مک کارتی به رادیوی ایرلندی RTE گفت: ” این انرژی از تبدیل منابع دیگر انرژی مثلا انرژی داخلی آهن ربا تولید نشده است بلکه به صورت واقعی به وجود آمده است. هنگامی که این فن آوری شروع به کار می کند جریان ثابتی از انرژی پاک تولید می کند”.
بر اساس یکی از اصول اولیه فیزیک، انرژی به وجود نمی آید و از بین نمی رود بلکه از شکلی به شکل دیگر در می آید.
مک کارتی گفت یک مانع بزرگ پیش رو ، عدم اطمینان به امکان انجام چنین کاری توسط آنها بود. وی گفت: ” در شش ماه اول، واقعا خودمان هم به آن باور نداشتیم. در سه سال اخیر این اکتشاف در آزمایشگاههای خودمان، آزمایشگاههای مستقل و غیره به طور دقیق آزمایش شده است با این حال ما نتوانستیم در باره آن علاقمندی قابل توجه ای در دانشمندان ایجاد کنیم. ما از دانشمندان دعوت کردیم بیایند و آن را به طور محرمانه آزمایش کنند و آنها کاملا خوشحال بودند که کارکردش را تایید می کنند”.
وی گفت: “با این حال برای تجاری کردن و بردن این اختراع به زندگی مردم ما نیاز به تاییدات موثق علمی و دانشگاهی در این حوزه داریم و این خود یک چالش است”.

منبع: Yahoo News

41 دیدگاه

 1. سلام بایک پاندول دايم کارکه ازمگنت ساخته شده وبا یک سیم پیچ میتوان برق نسبتاضعیفی راتولیدکردوبامدار ژول دزد میتوان برق تولیدشده راتقویت کرد

 2. دوستانی که ادعا میکنن با آهنربا میشه انرژی رایگان تولید کرد،در نظر بگیرند انرژی آهربا به مرور کم میشه در ضمن برای تولید آهنربا چه انرژی عظیمی استفاده شده و در مقابل اون چه مقدار انرژی میتونن پس بگریند؟!
  هیچ وقت انرژی گرفته شده از انرژی داده شده بیشتر نمیشه.

 3. دوستان به نظر بنده به عنوان یک کارشناس الکترونیک تنها راهی که میتونه به دستیابی به انرژی رایگان منجر بشه،دستکاری کنتور برق هست و بس😉.
  پس وقتتون را الکی تلف نکنید.

 4. سلام بایک پاندول دايم کارکه ازمگنت ساخته شده وبا یک سیم پیچ میتوان برق نسبتاضعیفی راتولیدکردوبامدار ژول دزد میتوان برق تولیدشده راتقویت کرد

 5. با سلام و تشکر از مطالب خوبتون من به عنوان یک نوجوان وظیفه ی خودم میدانم که در جهت پیشرفت و بهبود زندگی مردم و خانواده ی خودم تلاش کنم و به همین دلیل طی بررسی هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که استفاده از انرژی تورس که از طریق ژنراتور آدام ترامبلی بعد از تسلا برای اولین بار به دام افتاد و دیگر مواردی که دوستان دیگر که به آن ها اشاره کردند. و من به شدت میخوام که این ژنراتور را ابتدا تولید به مقدار کم و بعد با کمک افراد دیگر به تولید انبوه برسانم.پدر من یک مخترع ماشین های سنگین مانند تریلی و… است و دو بار در اخبار ایشان را معرفی کردند و پدرم میتوانند هر قطعه ی صنعتی بسازند اما متاسفانه در مورد این ژنراتور موضوع فرق می کند و وی نیاز به نقشه ی آن دارند در مستند انرژی تورس (همان مستندی که دیگر کابران اشاره کردند)عکس نقشه ی این دستگاه وجود دارد اما واضح نیست و نیاز به نقشه ی دقیق تری هست تا بتون آن را ساخت . متاسفانه من تا جایی که میشد از اطرافیان ، معلمان پرسیدم و در اینترنت نیز جست و جو کردم اما نقشه ی آن را پیدا نکردم.از دوستان عزیزی که در اینجا حضور دارند درخواست دارم اگر نقشه ی این ژنراتور یا نقشه ی سیستمی مشابه آن را داشتن لطفاً آن را از طریق آیدی Mina_116@برای بنده ارسال کنند.باتشکر شاد و سلامت و پیروز باشید 🌺🌹🌸💐🌱🌷🌻🌼

  • ببین مطمعن باش اگر هم بتونی دینام تورس رو بسازی نمیتونی ازش استفاده کنی تا روزی که نفت و گاز روی این کره خاکی وجود داره بشر هیچ وقت بع دنبال انرژی ارزان بی پایانی مثل تورس نمیره

 6. مهم این نیست که چی اختراع شده و چی داره اختراع یا کشف میشه مهم اینه که مدیریت نوابغ و فرضیه ها و اجرایی کردن کلیه این مطالب در مملکت ما نمره صفر داره هنوز از اختراعاتی که غربی ها کردن ما نمیتونیم کپی برداری کنیم تا چه برسد به اختراعات جدید که خریداری ندارند تکنولوژی ساخت و تولید در کشورما جهان پنجمی هست .

 7. با سلام من نمی دونم وقتی این همه دانشمند اینجا تو این سایت انرژی رایگان ساختند خیلی ها مدعی جواب گرفتن هستند.چرا امثال من دارن وقتشونو جهت بنزین زدن تو پمپ بنزینها تلف می کنند؟ دوستان واقعیت اینه که تو دنیای مجازی همه ادعای انیشتین بودن دارند و در دنیای واقعی حرفی برای گفتن ندارند. به عمل کار برآید

 8. اونایی که میگن مافیا جلوی این کارها رو میگیره.میدونن چه توهینی به شرافت دانشمندان معاصر میکنند؟!
  آخه تو از کوانتم چی میدونی؟!”فیزیک کوانتم جواب خوبی داره!” هر چی میشه میگن کوانتم.
  کل کوانتم بر اساس پایستگی انرژی هست.یک مشت آدم بی سواد هر چیز عجیبی رو به کوانتم نسبت میدن.

 9. جدیدا یک مستند دیدم و فهمیدم که قبلا دانشمندان زیادی موفق به این کار شده اند اما پیش از عرضه ی آن آزمایشگاهشان توسط نیروها دولت منفجر شده است و طبیعی هم هست چون اگر این جور باشد دیگر برتری ندارند و اما دور از عقل هم نیست و مثل این است که یک دونده به جای اینکه بدود در مسیر وزش باد قرار بگیرد . و این انرژی هم منبع دارد اما به قدری زیاد است که می شود آن را تمام نشدنی خواند.

ارسال یک پاسخ