با کاربردهای صفحه‌نمایش Galaxy S6 Edge آشنا شوید

2
2489
صفحه‌نمایش خمیده Galaxy S6 Edge

سامسونگ برای اولین بار در چند سال گذشته به جای معرفی یک گوشی جدید در خانواده Galaxy S ترجیح داد تا از دو پرچمدار در سال 2015 استفاده کند. S6 و S6 Edge ‌همانطور که از نام آنها مشخص است تنها در یک فاکتور مهم با هم تفاوت دارند؛ صفحه‌نمایش S6 Edge به کناره‌های دستگاه در هر دو طرف خمیده شده و بدین‌ترتیب از صفحه‌نمایش معمولی S6 متمایز می‌شود. صفحه‌نمایش خمیده S6 Edge‌ اما تنها برای زیبایی به‌کار گرفته شده نشده است و قابلیت‌های تازه‌ای از طریق آن در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. برای آنکه با تمامی کاربردهای این صفحه‌نمایش آشنا شوید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

در ابتدا باید به این نکته توجه داشت که با اینکه هر دو طرف صفحه‌نمایش در گلکسی اس 6 اج (Galaxy S6 Edge)‌ خمیده است اما تنها یکی از دو سمت راست یا چپ برای نمایش مواردی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و از هر دو سمت حداقل در حالت عادی و نرمال بدین منظور نمی‌توان بهره برد. تمامی امکانات قسمت خمیده صفحه‌نمایش در S6 Edge در منویی تحت عنوان Edge Screen در منوی Setting در دسترس قرار دارد که مواردی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم در این قسمت جای دارند. امکانات این قسمت به طور مشخص شامل دو مورد می‌شوند.

صفحه‌نمایش خمیده Galaxy S6 Edge1- استریم اطلاعات مختلف

مهم‌ترین کاربری صفحه‌نمایش خمیده S6 Edge در گزینه‌ای تحت عنوان Information Stream قرار دارد که برای دسترسی به آن نخست باید این گزینه را در منوی Edge Screen فعال کرد.

صفحه‌نمایش خمیده Galaxy S6 Edge

پس از فعال شدن این گزینه می‌توان از طریق بخش manage feeds، فیدهای پیش‌فرض را مشاهده کرد یا فید جدیدی را به آن افزود.

صفحه‌نمایش خمیده Galaxy S6 Edge

در این کاربری با اضافه کردن فید دلخواه اخبار مورد نظر یا استفاده از فیدهای پیش‌فرض حاضر در این منو، اطلاعات مختلفی از جمله وضعیت سهام، توئیت‌های کاربران، نوتیفیکیشن‌های گوشی، اخبار ورزشی، اخبار مالی و مواردی از این دست در هنگام خاموش بودن صفحه‌نمایش در این قسمت دیده می‌شود.

صفحه‌نمایش خمیده Galaxy S6 Edge

صفحه‌نمایش خمیده Galaxy S6 Edge

برخی از فیدهای پیش‌فرض در این قسمت امکان سفارشی‌سازی محتوای به نمایش در آمده را دارند (مثلا دنبال کردن اخبار ورزشی تیم مورد علاقه و…) که برای دسترسی به آن باید آیکون چرخ‌دنده در کنار فید را لمس کرد.

صفحه‌نمایش خمیده Galaxy S6 Edge

زمان روشن بودن صفحه خمیده برای نمایش درآوردن اطلاعات نیز از بین 15 ثانیه تا 10 دقیقه می‌تواند به دلخواه کاربر تعیین شود. برای روشن شدن صفحه‌نمایش جانبی دستگا تنها کافی است دست خود را از بیرون صفحه‌نمایش رو به سمت داخل بکشیم در این حالت با روشن شدن این پنل کوچک در کنار صفحه‌نمایش، می‌توان دست را روی آن حرکت داد تا به پنل‌های دیگر دسترسی پیدا کرد.

صفحه‌نمایش خمیده Galaxy S6 Edge

how-to-use-samsung-galaxy-s6-edge-curved-screen-3 - گلکسی اس 6 اج - Galaxy S6 Edge

2- ساعت شب

یکی دیگر از امکانات در نظر گرفته شده برای قسمت خمیده S6 Edge استفاده از آن به‌عنوان ساعت شب است. اطلاعات به نمایش در آمده روی صفحه در این حالت شامل زمان و آلارم بعدی است که با نور ضعیفی که مزاحم خواب کاربران نمی‌شود آنها را از زمان مطلع می‌سازد. برای تنظیم این ساعت که در کل شب فعال خواهد بود تنها کافی است در منوی Edge Screen و در گزینه Night Clock زمانی که می‌خواهید این ساعت هر شب روشن شود و در صبح خاموش شود را تنظیم کنید.

صفحه‌نمایش خمیده Galaxy S6 Edge

 

how-to-use-samsung-galaxy-s6-edge-curved-screen-2

این ساعت به‌صورت خودکار در صورتی که باتری گوشی به کمتر از 15 درصد کاهش پیدا کند غیر فعال خواهد شد.

 

توجه: این مقاله به صورت اختصاصی برای ‏Writeage.com‏ نوشته یا ترجمه شده درج تمام یا قسمتی از ‏این ‏مطلب، ‏تنها با ذکر نام سایت و آدرس دقیق این صفحه مجاز است.

2 دیدگاه

ارسال یک پاسخ