HTC بازار موبایل را ترک نمی‌کند، حداقل نه به این زودی

0
1413
HTC بازار موبایل را ترک نمی‌کند، حداقل نه به این زودی

اوضاع HTC در بازار موبایل به هیچ عنوان مساعد نیست و این شرکت نه‌تنها مدت‌هاست روی سود را به خود ندیده بلکه هر فصل با ضررهای هنگفتی روبرو می‌شود که در آخرین مورد در گزارش HTC از بازار گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم سال 2018 بار دیگر با 84 میلیون دلار ضرر روبرو شده است. این اوضاع بسیاری از صاحب‌نظران دنیای موبایل را متقاعد ساخته که خروج از بازار موبایل احیانا یکی از گزینه‌های پیش روی HTC برای جلوگیری از این ضرر هر ماهه است. این پیش‌بینی اما طبق خبرهای رسیده حداقل تا سال آینده به وقوع نپیوسته و HTC قرار است در سال 2019 با تکیه بر فناوری‌های هوش مصنوعی، بلاک‌چین و از همه مهم‌تر 5G به تقویت سبد کالای موبایل خود بپردازد.

این برنامه برای سال 2012 در نظر گرفته شده اما HTC ماه‌های اندک باقی مانده از سال جاری را نیز فراموش نکرده و ظاهرا در اواخر ماه دسامبر نسخه دیگری از HTC U12 Life را با رم 6 گیگابایتی و حافظه 128 گیگابایتی ارائه می‌کند. این گوشی در حالا حاضر تنها در ترکیب حافظه 4GB/64GB ارائه می‌شود و با وجود آنکه کارت حافظه microSD نیز در آن حضور دارد اما این حافظه به صورت ترکیبی بوده و بدین‌ترتیب برای کاربران نیازمند به سیم‌کارت دوم نکته خاصی به حساب نمی‌آید.

HTC بازار موبایل را ترک نمی‌کند، حداقل نه به این زودی
HTC U12 Life

شرکت HTC به جز برنامه‌های گفته شده در مورد بازار موبایل، طبیعتا کسب و کار سود ده اصلی خود یعنی پلتفرم‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود را نیز فراموش نکرده و برنامه‌های برای توسعه این بازار و ترکیب آن با فناوری 5G در نظر گرفته است.

HTC بازار موبایل را ترک نمی‌کند، حداقل نه به این زودی
HTC Exodus 1

در زمینه بلاک‌چین، گوشی Exodus 1 با اینکه از این اولیه خود فاصله گرفت اما همچنان اسمارت‌فون خاصی در این بازار به حساب می‌اید و قرار است از ماه آینده به بازار ارائه شود. نکته جالب در مورد Exodus 1، قیمت آن است که با ارزهای رمزگذاری شده تعیین شده و در حالی‌که این روزها این ارزها از جمله بیت‌کویت و اتریوم سقوط آزادی غیر قابل پیش‌بینی را تجربه می‌کنند مشخص نیست که آیا HTC‌ در قیمت اولیه خود برای این گوشی تجدیدنظر می‌کند یا خیر.

منبع

ارسال یک پاسخ