هواوی سیستم‌ عامل خود را تولید می‌کند؟

0
1233
اطلاعات در مورد سیستم عامل جدید هواوی

هواوی آرام‌آرام در حال جدا کردن خود از خیل عظیم سازندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی است. پس از آنکه یکی از معدود برندهایی نام گرفت که به دیگر کشورها به جز چین راه پیدا کرد، چیپ‌ست‌های اختصاصی خود را ساخت و احتمالا به عنوان نخستین سازنده چینی نکسوس لقب گرفت حالا نوبت به گام بلندتری از این شرکت رسیده است. شایعات جدید به احتمال ساخته شدن سیستم‌ عامل اختصاص Kirin OS اشاره دارد.

این خبر البته چندان با واقعیت مطابق به نظر نمی‌رسد اما طبق آخرین اطلاعات تایید نشده، هواوی از نزدیک به 3 سال پیش برای کاهش وابستگی خود به اندروید در فکر طراحی سیستم‌ عامل جدید و اختصاصی برای خود بوده است. در رابطه با ماهیت این سیستم‌ عامل هنوز صحبتی به میان نیامده اما امکان اینکه تجربه دیگرانی همچون سامسونگ در ساخت سیستم‌عامل اختصاصی در حال تکرار شدن باشد وجود دارد.

اطلاعات در مورد سیستم‌ عامل جدید هواوی

در خبر دیگری در رابطه با هواوی و نکسوس بعدی احتمالی این برند به نگرانی‌ها در مورد گرمای بیش از اندازه اسنپدراگون 810 اشاره شده است و ممکن است هواوی تا زمان ارائه احتمالی نکسوس این شرکت در پاییز امسال منتظر پردازنده جدید کوالکام باشد. چیپ‌ست‌های Kirin 940 و Kirin 950 از دیگر آپشن‌های هواوی برای بخش پردازش هستند که برخلاف Kirin 930 از رم‌های LPDDR4 و هسته‌های A72 پشتیبانی می‌کنند.

منبع

ارسال یک پاسخ