iPhone SE 2 با طراحی آیفون 8 و چیپ‌ Apple A13 می‌آید؟

0
2984
آیفون SE 2 با طراحی آیفون 8 و چیپ‌ Apple A13 می‌آید؟

آیفون SE در بهار 95 یعنی نزدیک به سه و سال پیش معرفی شد؛ این گوشی 4 اینچی به نوعی ارائه مجدد گوشی آیفون 5 اپل در زمانه‌ای بود که دو سایز 4.7 و 5.5 اینچی آیفون‌ 6s و آیفون 6s Plus هنوز بسیار بزرگ محسوب می‌شدند. این گوشی به نوعی ترکیبی از بدنه ایفون 5 با اجزای داخلی آیفون 6s بود که افراد علاقه‌مند به گوشی‌های کوچک را در مرکز توجه خود قرار می‌داد. نزدیک به یک سال و نیم بعد یعنی در تابستان 97، نسل بعدی iPhone SE یا همان iPhone SE 2 دوباره بر سر زبان‌ها افتاد، مدلی‌که دوباره همان ظاهر قبلی را داشت و قرار بود با همان صفحه‌نمایش کوچک 4 اینچی ارائه شود. این ماجرا اما دوباره فراموش شد تا اینکه دوباره از چندی پیش زمزمه درباره iPhone SE 2 آغاز شده است و این بار یکی از معتبرترین تحلیلگران اپل یعنی Ming-Chi Kuo پشت این زمزمه‌ها قرار دارد.

آیفون SE 2 با طراحی آیفون 8 و چیپ‌ Apple A13 می‌آید؟

به گفته Kuo اپل قرار است این دستگاه را بالاخره در سه‌ماهه اول سال 2020 به بازار عرضه کند و مشخصات این دستگاه نیز با آنچه تا به امروز در مورد آن گفته شده، تفاوت خواهد داشت. این تحلیلگر، قیمت آیفون SE 2 را بسیار پایین‌تر از قیمت فعلی آیفون 11 یعنی 699 دلار عنوان کرده است؛ علت این کاهش قیمت شاید بیش از همه چیز در تلاش اپل برای بهبود بازار خود در مارکت‌های استراتژیکی مثل هند و چین نهفته باشد؛ بازارهایی که در ترافیک گوشی‌های پر امکانات و ارزان‌قیمت چینی، جایی‌ برای اپل باقی نگذاشته‌اند.

iPhone SE 2 به گفته Kuo، در بدنه آیفون 8 تولید می‌شود که این به معنای 4.7 اینچی بودن صفحه‌نمایش آن و حضور سنسور اثر انگشت در زیر صفحه‌نمایش است. این گوشی با جود بدنه آیفون 8، در زمینه پردازشی، دست‌کمی از آیفون‌های جدید نداشته و پروسسور 7 نانومتری A13 Bionic، این شباهت را اثبات می‌کند. رم 3 گیگابایتی دیگر نکته‌ای‌ست که در مورد این گوشی به آن اشاره شده است. اپل با حضور SE 2 با یک تیر دو نشان را زده و نه‌فقط یک محصول ارزان‌قیمت برای بهبود اوضاع فروش آیفون ارائه می‌دهد بلکه به سادگی آیفون 8 و 8 پلاس را نیز از چرخه تولید خارج خواهد کرد. هرچند هنوز نمی‌توان با اطمینان از حتمی بودن ارائه iPhone SE 2 سخن گفت اما با توجه به اینکه در حال حاضر آیفون 8 با قیمت 449 دلار به فروش می‌رسد، (در صورت حتمی شدن تصمیم اپل بر تولید نسل بعدی SE)، شاید رقمی همین حول و حوش، بهترین حدس ممکن برای قیمت SE جدید باشد.

منبع

ارسال یک پاسخ