LG یک دوربین موبایل با 16 لنز می‌سازد؟

0
1647
LG یک دوربین موبایل با 16 لنز می‌سازد؟

تعریف یک دوربین‌ موبایل در طی چند سال اخیر به میزان بسیار زیادی دچار تغییر شده و این روزها حضور دو لنز دوربین در بخش پشتی یک گوشی موبایل امری کاملا طبیعی‌ست که حتی در گوشی‌های ارزان‌قیمت برخی برندها نیز دیده می‌شود. افزایش این تعداد به سه عدد نیز با اینکه سال گذشته در چنین روزی غیر طبیعی بود اما به لطف مدل‌هائی مثل هواوی P20 Pro، گلکسی A7 جدید و LG V40 ThinQ این مورد نیز در حالا عادی شدن است و حتی دوربین موبایل با 4 لنز در بخش پشتی با معرفی Samsung Galaxy A9 نیز به حقیقت پیوسته است در این شرایط طبیعی به نظر می‌رسد که در آینده تعداد لنزهای موبایلی بیشتر شده و همین حالا صحبت از پرچمدار بعدی نوکیا با 5 دوربین در این قسمت است. این داستان ظاهرا به همین جا ختم نمی‌شود چرا که طبق پتنت جدیدی که شرکت LG به ثبت رسانده، این شرکت حداقل روی کاغذ به امکان ارائه 16 لنز مختلف برای یک دوربین موبایل اندیشیده است.

LG یک دوربین موبایل با 16 لنز می‌سازد؟

این 16 لنز ظاهرا امکان ساخت 6 دوربین در یک مجموعه فراهم می‌کند که در یک ساختار خمیده احتمالا امکان برداشت عکس از زوایای مختل یک سوژه و یا حتی متحرک‌سازی یک تصویر ثابت را فراهم می‌کنند. در این حق اختراع به تفسیر در مورد نحوه قرارگیری یک آینه و یک فلش به صورت جداگانه در بخش پشتی صحبت شده که امکان نورگیری بیشتر سوژه‌ها و گرفتن عکس‌های سلفی با دوربین‌های بخش پشتی به جای دوربین سلفی بالای صفحه‌نمایش را به نمایش می‌گذارد.

LG یک دوربین موبایل با 16 لنز می‌سازد؟

نگفته پیداست که این حق اختراع نیز مثل همه دیگر Patentها ضمانتی برای اجرا ندارد و شاید هیچگاه در آینده اسمارت‌فونی از LG مجهز به 16 لنز را مشاهده نکنیم اما شاید صرف به ثبت رساندن این حق اختراع به آینده پر هیجان‌تری در زمینه دوربین‌های موبایلی این شرکت و ادامه رقابت در این زمینه اشاره داشته باشد.

منبع

ارسال یک پاسخ